Ікони

Ікони – Поширені запитання

Що врахувати при виборі ікони?

Вибираючи ікону, зверніть увагу на те, лик якого святого на ній зображений. У кожного є свої покровителі, і це визначається датою народження і родом діяльності. Важливий критерій вибору – розмір образу. Невеликі вироби розмістяться на письмовому столі або в автомобілі, більші можна повісити на стіну. Ікони відрізняються образом і змістом, призначені для певних подій в житті. За релігійною спрямованістю вони бувають православними і католицькими.

Чим відрізняються православні ікони від католицьких?

В обох напрямках християнства це важливий релігійний атрибут. Одна з головних відмінностей полягає в тому, що зображення на католицьких іконах більш реалістичні. На них чітко видна гра світла і тіні, вирази облич, жести, навколишні предмети. У православних іконах використовуються прийоми зворотної перспективи та двомірного зображення. Тут немає тіней, об'єкти не деталізовані, над ликами святих є німби. У католицизмі не прийнято молитися перед іконами, в той час як в православ'ї це обов'язково.

Яке значення мають ікони в православ'ї?

Перед ликами святих моляться у важкі хвилини життя, просять про захист і благословення. На іконах можуть бути зображені Ісус Христос, Богородиця, Трійця, ангели, а також апостоли і пророки. Їх вважають покровителями. Ікони використовують в поклонінні, до них відносяться, як до святині. Зображені на цих предметах персонажі виступають в ролі покровителів і посередників між Богом і людьми. Вважається, що деякі ікони мають цілющу і рятівну силу. Молитва перед ними очищає душу і прощає гріхи.

Скільки коштують ікони в Україні?

Вартість ікон залежить від розміру і матеріалу, з якого вони виготовлені. Брелок із зображенням Спасителя або святого, дитячий або невеликий металевий виріб (5х10 см) можна купити за 180–500 грн. Ікони розміром 12х15–15х20 см продають за ціною до 1000 грн. Великі вироби, виконані в кольорі, коштують близько 1100–2500 грн. На них зображені Спаситель, Микола Чудотворець, Марія з немовлям. Ікона-картина «Тайна Вечеря» розміром 51х22 см продається за ціною вище 5000 гривень.

Ікони - оригінальне і таємниче ювелірне творіння

У християнстві широко застосовуються ікони - зображення ликів святих, які є значущими церковних подій і біблійних історій. Це невід'ємні атрибути богослужінь, церковних таїнств, церемоній і молитов. Ікони для віруючих людей виступають свого роду святим символом і оберегом, тому їх можна побачити не тільки в храмах, а й у будинках. Багато людей носять зображення святих (маленьких розмірів) з собою в якості захисту від усього поганого і злого.

Виконуються ікони завжди красивими і багатими, їх декорують благородними матеріалами, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння. Краса, вишуканість і багатство таких ювелірних творінь вражають. Для віруючих людей це один з найщиріших і душевних подарунків, який однозначно принесе радість і приємні емоції.

Головні моменти з історії

Свій початок історія іконописання бере з другого століття нашої ери, вже після Різдва Христового, коли християнство було поширене по світу і впевнено вкоренилася в європейських країнах. Відобразити неперевершено лик святого, головні біблійні сюжети, подвиги віруючих та інших християнських героїв стало популярно і затребуване. Для багатьох іконописців дана дія стало важливим актом духовності, свого роду таїнством віри, вони вкладали в роботу душу і любов.

Але не завжди іконописання процвітало, так як християнство часто піддавалося жорстоким переслідуванням і гонінням. Навіть серед християн були люди, які виступали проти написання ікон з різних причин. Талановиті іконописці і справжні віруючі зображували святих і різні біблійні сюжети завуальовано, щоб переслідувачі не змогли зрозуміти намальоване. Таким чином вдалося зберегти віру і зберегти численні ікони. До сих пір релігієзнавці не можуть розшифрувати зображувані деталі.

Сучасне іконописання в зображально характер відрізняється від творів минулих років. В наші дні купити ікону недорого доступно різним верствам населення. Вони виконуються різними видами і способами, але особливою популярністю користуються ювелірні вироби, зокрема срібні. Такі православні атрибути вражають своєю надзвичайною красою і особливою магією. Це справжні витвори мистецтва, які створюють певну аури тепла, любові і гармонії.

Головні різновиди ювелірних ікон

Численні ювелірні компанії окремими лінійками випускають православні ікони - приголомшливо красиві вироби. Вони бувають різні за тематикою (лики святих і біблійні історії), відрізняються за розмірами і дизайнерським оформленням. Крім цього, розрізняються ікони по призначенню, а точніше місця розміщення:

  • Настінні - вироби інтер'єрного призначення, які виконують не стільки естетичну, а захисну функцію. Це свого роду православний оберіг, який вішається на стіну, як правило, вгорі правого кута кімнати. Бувають різних розмірів, можуть прикрашатися золотом і сріблом, а також інкрустувати дорогоцінним камінням.
  • Настільні - ікони зі спеціальною підставкою, які можна не тільки вішати на стіну, а ставити на стіл або полицю. Бувають різних розмірів, але великі рідко. Виготовляються, як правило, з натурального благородного дерева, прикрашаються позолотою і сріблом, є моделі з дорогоцінними каменями.
  • Кишенькові - маленькі моделі, що виконуються в основному у вигляді мініатюрної книжечки, яка може поміститися в кишеню, сумочку або портмоне. Призначені для носіння з собою, виконуючи функцію оберега. Прикрас використовується по мінімуму, але можливо декорування сріблом або позолотою.
  • Автомобільні - призначені для використання в автомобілях, встановлюються, як правило, на передній панелі. Їх ще називають «автомобільний триптих». Вважається, що вони захищають водія і пасажирів від дорожньо-транспортної пригоди.

Сьогодні доступно купити ікону в Києві і інших містах України всіляких видів, призначень та ювелірних дизайнерських виконань. Є моделі дорогі і вишукані, а також простіше, але теж оригінально оформлені. Затребуване використання срібла і золота, дорогоцінних каменів, завдяки яким створюються вражаючі шедеври.

Вигідно і доступно купити ікони в Україні - компанія Aurum

У нашому інтернет-магазині Aurum ви зможете підібрати ікону на будь-який випадок - для дому та автомобіля, на подарунок, для хрестин, вінчання чи новосілля. У наявність представлені зображення відомих святих особистостей і популярних біблійних подій. Такі вироби стануть щирим подарунком православній людині. Це свого роду прояв турботи і любові, бажання благополуччя у всіх життєвих сферах.

Пропоновані вироби виглядають як елітні твори мистецтва. У нас кожен бажаючий може купити ікони онлайн, залишившись задоволеними отриманим товаром. При виникненні питань або складнощів, наші менеджери-консультанти нададуть професійну допомогу, швидко відреагувавши на ваше прохання. Фахівці допоможуть зробити вибір, порадять відповідні за ціною і вимогам варіанти.

 

У нашому інтернет-магазині є купити ікону в Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові та інших містах нашої країни. При цьому не потрібно далеко їхати, кожна дія є зробити на сайті. У короткі часові терміни придбаний товар буде доставлений за вказаною адресою.

Розгорнути
Подобрать
Подобрать
-10%
1 320 грн
1 467 грн
-10%
957 грн
1 063 грн
-10%
1 730 грн
1 922 грн
-10%
2 624 грн
2 915 грн
-10%
1 746 грн
1 940 грн
-10%
2 038 грн
2 264 грн