З часів Давньої Греції жінки носили прикраси на шиї: як символ статусу, амулет, оберіг. Наші предки вірили, що річ, наділена магічною силою, стикаючись з людським тілом, здатна захистити, залучити удачу. І сьогодні срібне кольє не втратило своїх символічних функцій. Для більшості це — доповнення до образу, яскрава і стильна деталь. Але двоє людей — дарує і приймає — вірять, що разом з презентом у їхнє життя увійде чиста, світла енергія, яку випромінює благородним металом.
При виготовленні ювелірних прикрас метали в чистому вигляді не використовуються: у більшості випадків у ролі основи виступають сплави. Добавки необхідні, у першу чергу, для зміни властивостей матеріалу в більш «зручному» для майстра напрямку. Наприклад, якби виріб складався зі срібла в чистому вигляді, воно б окислялось, а дизайн довелося б зробити дуже простим, навіть примітивним, оскільки метал — твердий, виконати з нього дрібні деталі неможливо.
Тому в кольє зі срібла включають домішки. Співвідношення компонентів визначає зовнішній вигляд прикраси, його властивості (стійкість до окислення, механічних пошкоджень, зміни форми) і ціну. Серед видів срібла, які використовують ювеліри, найпоширеніша 925 проба. З неї виготовлено більшість виробів, представлених на ринку України. Вона містить 92,5% срібла і 7,5% домішок (нікелю, цинку або міді). Головна перевага — податливість, пластичність. Майстер здатний надати цьому сплаву будь-яку форму , наприклад, виготовити підвіску у вигляді маленької пташки, квітки, сердечка.
Інші види сплавів срібла теж використовуються в ювелірній справі, але рідше: через жовтуватий відтінок, який надає мідь, недостатній блиск або швидку втрату виробом первісного вигляду. Для збереження яскравості прикрас використовують спеціальне покриття: наносять шар родію. Вироби з таким напиленням менше схильні до механічних пошкоджень, довше залишаються сяючими.
Універсальна довжина кольє варіюється від 35-ти до 50-ти сантиметрів. Оптимальний розмір в конкретному випадку визначається загальними побажаннями за стилем і уявленнями про те, з яким одягом прикраса буде поєднуватися. Для надання виробам більшої практичності виробники забезпечують запас довжини в кілька сантиметрів, тобто модель можна адаптувати під конкретне вбрання.
Вибір визначається і особливостями фігури. Короткий ланцюжок підкреслить струнку шию, а на власниці «важкої» потилиці буде виглядати громіздко. Довге намисто створює ефект високого зросту, візуально «витягує» фігуру, тому рекомендовано жінкам з пишними формами або в якості доповнення до вбрання з об'ємними плечима. Прикраса середньої довжини легко поєднується з будь-якою комплекцією.
Найпоширеніші розміри кольє — це:
Як вибрати довжину намиста? Орієнтир — переваги щодо гардеробу, особливості фігури або конкретний випадок, наприклад, сімейне свято, вечірній вихід або ділова зустріч. Чим коротше прикраса, тим більше вона підходить для повсякденних ситуацій. Кольє, опускаються нижче ключиць, зручно носити з вечірніми вбраннями. При виборі подарунка для жінки, смаки якої невідомі, оптимальною буде золота середина, тобто 50 см. Це — універсальний варіант для будь-якого віку, комплекції, вбрання.
Тематика підвісок для намист різноманітна: від предметів з повсякденного життя до фантазійних об'єктів. Найбільш охоче майстри використовують ідеї, на які надихають навколишній простір, почуття, загальнолюдські цінності:
Вибір прикраси з асортименту магазину визначається подією, нагодою. Сердечко — подарунок для коханої дівчини, який розповість про прихильності красномовніше за слова. Підвіска у вигляді початкової літери імені буде приємна іменинниці, такий подарунок гарний і на хрестини. Прикраси у вигляді символів порадують людей, які захоплюються езотерикою, астрологією, психологією. Геометрична тематика підійде особам, які віддають перевагу сміливому, екстравагантному стилю, охочим виділитися. Листок, квітка, пір'їнка оцінить романтична, тонка, мрійлива натура. Природні мотиви або геометричні фігури — універсальний варіант, доречний в якості презенту з будь-якого приводу.
Виробники пропонують різні варіації дизайну намист зі срібла: з підвісками і без, на ланцюжку, каучуковому і силіконовому шнурку. Підвіски розрізняються за матеріалами, з яких вони виконані (метал, камінь, перли), за розташуванням (один елемент в центрі або кілька по всій довжині). Ювелірне срібне кольє найчастіше можна побачити в таких варіантах дизайну:
Чим більше деталей, тим нарядніше виглядає прикраса. Цінний і лаконічний дизайн, що підкреслює елегантність власниці намиста.
Бренд AURUM — це 40 фірмових магазинів всією Україною, ретельно відібраний асортимент, багаторічний досвід консультантів. Кожен гість знайде пропозицію для широкого кола подій і подарунка без приводу. Ціни на кольє зі срібла обґрунтовані якістю виробів і високим рівнем сервісу. Постійним клієнтам гарантовані знижки.
Категорія товарів | Кольє |
---|---|
Кількість товарів у каталозі | 108 |
Середня ціна товарів | 1 913 грн |
Ціна найдешевшого товару | 725 грн |
Найдорожчий товар | 4 520 грн |