Подобрать
Подобрать

Ланцюжки

-50%
53 298 грн
106 596 грн
Комбіноване золото
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585
Золото з чорнінням
Проба: 585
-50%
76 642 грн
153 284 грн
Золото з чорнінням
Проба: 585
Комбіноване золото
Проба: 585
Комбіноване золото
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585
Проба: 585
Проба: 585
Проба: 585
-50%
67 654 грн
135 308 грн
Червоне золото
Проба: 585
Біле срібло
Проба: 925
Жовте золото
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585
Проба: 585
Проба: 585
-45%
14 023 грн
25 496 грн
Червоне золото
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585
Жовте золото
Проба: 585
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585
Проба: 585
Біле золото
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585
Жовте золото
Проба: 585
Червоне золото
Проба: 585

Ланцюжки – Поширені запитання

Як визначити розмір ланцюжка?

Розмір ланцюжка – це його довжина без застібки. Підібрати відповідну прикрасу можна наступним чином:

 • оберніть шию шнуром так, щоб його кінці стикалися в ямці між ключицями;
 • виміряйте довжину;
 • додайте 5 см.

Отриманий результат – це мінімальний розмір ланцюжка. Довжина 40 см підходить юним дівчатам з тонкою шиєю. До такого ланцюжка можна прикріпити витончену підвіску. 45–50 см – універсальний варіант, який можна носити просто так або разом із хрестиком, шармом. Прикраси довжиною 55 см поєднуються з великими підвісками. Більш довгі ланцюжки зустрічаються рідко, їх комбінують з короткими.

Яке плетіння ланцюжка на шию найнадійніше?

Плетіння ланцюжка безпосередньо впливає на міцність. «Кардинал» – красиве, але найслабше з'єднання. При виготовленні використовують тонкий дріт, виріб не витримує велику вагу. «Бісмарк» – поширена і популярна в'язка. Її переваги – в універсальності і простоті. Ланцюжок виходить досить міцним. У виробів якірного плетіння досить скромний вигляд, але при правильно запилених гранях модель вагою від 10 г може служити не одне десятиліття. В топі за міцністю – панцирні плетіння. До того ж великі ланки з плоскими поверхнями наділяють прикрасу дзеркальним блиском.

Як зберігати ювелірні ланцюжки в скриньці?

У скриньці прикраси захищені від сонця, вологи, сторонніх поглядів. Однак ланцюжки можуть легко заплутатися. Щоб цього не сталося, придбайте шкатулку з невеликими відсіками або декількома поверхами і покладіть кожен виріб окремо. Також існують спеціальні невеликі мішечки для прикрас. Ще один спосіб – протягнути ланцюжки в пластикові трубочки для напоїв і застібнути. Завдяки цьому вони не будуть переплітатися. Попередньо підріжте соломинки відповідно до довжини виробів.

Скільки коштують ланцюжки в Україні?

За 500–1000 грн можна купити короткий срібний ланцюжок. У ціновій категорії до 2000 грн є досить великий вибір декоративних каучукових шнурків із золотими застібками. Також ви знайдете тонкі ланцюжки з дорогоцінних металів простої в'язки. Довгі ювелірні вироби ажурного, об'ємного плетіння, з родіюванням продають за ціною 5–10 тисяч гривень. Найдорожчі прикраси вартістю понад 10000 грн зроблені з комбінованого золота. Їх особливість – складне плетіння, вставки з емалі і цирконів, великі довжина і ширина.

Ланцюжки - це елегантне жіноча прикраса, яке прикрашає шию милої дами. Є універсальним аксесуаром і самостійною ювелірною прикрасою, яке підкреслює жіночність. Дівчата носять ланцюжка на шию як самостійний елемент, так і додають додатковими частинами у вигляді хрестика або різної біжутерії. Сьогодні ювелірні майстри і виробники пропонують купити ланцюжки самих різних форм, розмірів і конструкцій. Є короткі і довгі варіанти, широкі ланцюжки або вузькі моделі. Представляють традиційні види ланцюжків або моделі, які будуть служити в якості декоративних елементів. Пропонується придбати ланцюжки чоловічі або ланцюжки жіночі. Виробники виготовляють ювелірні вироби із золота, срібла, платини, сталі та інших металів. А якщо розглядати варіанти плетінь, то легко заплутаєшся в кількості і видах плетінь. Як в цьому розібратися - складне питання. Давайте розглянемо, які бувають ланцюжка, види плетінь і який ланцюг на шию жінки або чоловіка купити буде найкраще.

Як правильно підібрати ланцюжок?

Сьогодні купити ланцюжки в Україні не становить проблем. У ювелірних магазинах, на інтернет-майданчиках і у ремісників представлений величезний вибір ланцюгів на шию. Залишається правильно підібрати ланцюжок, що зробити не так-то просто. У виборі ланцюжка треба звертати увагу на кілька моментів:

 • Довжину ланцюга;
 • Вид замку;
 • Поєднання з іншими елементами біжутерії на тілі.

Розглянемо кожен нюанс.

Довжина ланцюга

При виборі ланцюгів на шию варто приділити увагу довжині ланцюга, що є ключовим критерієм при виборі прикрас. Зазвичай довжина знаходиться в межах 40-70 см. Для кожної шиї і статури підійде конкретна довжина. Скажімо, якщо зріст дівчини невеликий, то підбирати довгий ланцюжок не завжди кращий варіант. Кращі зупинитися на маленьких моделях, які ідеально сядуть на шию. Поговоримо про кожну довжині:

 • 40 см - прикраса проходить до самої шиї;
 • 50 см - прикраса проходить по верхній області декольте;
 • 60 см - прикраса проходить по середній області декольте;
 • 70 см - прикраса проходить по нижній області декольте.

Таким чином, слід підбирати ланцюжок не тільки по довжині, а звертати увагу на одяг, з якої планується носити прикрасу. Дівчатам рекомендується носити ювелірні аксесуари довжиною до 50 см. Для лебединою жіночої шиї, добре сяде подвійна ланцюжок на шию. Чоловікам підійде довжина і більше 50 см. Звичайно, кожний ланцюжок має власні особливості. Тому при підборі обов'язково приміряйте прикраси, щоб побачити довжину ланцюга на собі.

Замок на ланцюжку

При виборі чоловічої і жіночої ланцюжка, звертайте увагу на тип замка. Розрізняють 2 основних види замків на ланцюгах:

 • Карабін;
 • Шпрінгельний замок.

Карабін застосовується в великих і довгих ланцюгах, щоб ланцюг міцно трималася на шиї навіть при активних рухах. Для жіночих ланцюгів часто застосовується шпрінгельний замок, який виглядає елегантно і красиво. Що стосується зручності і міцності кріплення ланцюжка в двох різних видах замку, то ланцюга однаково добре триматися як на карабіні, так і на шпрінгельном замку. Тому за зручністю і надійностю замки практично однакові.

При виборі ланцюжка, зверніть увагу, щоб замок легко застібався і розстібати. Власник ланцюжка повинен без сторонньої допомоги надягати і знімати ланцюжок, щоб чоловікові чи дівчині не доводилося просити оточуючих допомогти в знятті ланцюжка.

Поєднання з біжутерією на тілі

При виборі ланцюжка пам'ятаєте, з чим буде носитися ланцюг. Для якого зовнішнього вигляду підійде прикраса, а для якого буде дивитися безглуздо. Деякі чоловіки і жінки носять ланцюжка щодня, не сприймаючи аксесуар в якості прикраси. У певному сенсі, це помилка. Ланцюжок будь-якого типу, навіть з хрестиком - це ювелірна прикраса, яке повинно поєднуватися з іншими аксесуарами і предметами біжутерії на тілі. В іншому випадку, якщо прикраси не гармоніють між собою, то це погано позначиться на загальному зовнішньому вигляді.

Розглянемо застосування підвіски разом з ланцюжком. Підвіска повинна бути одного розміру з ланцюжком, щоб створювати закінчений зовнішній вигляд. При цьому, підвіска повинна важити в 2 рази менше, ніж ланцюг, щоб не створити перевагу в біжутерії. Природно, колір металу повинен бути ідентичний. Якщо взяти масивний кулон або хрест, який буде висіти на легкому ланцюжку, то поєднання таких елементів біжутерії не скрасять зовнішній вигляд. Якщо ж взяти занадто маленький кулон або підвіску і спробувати надіти на масивний ланцюжок, то і в цьому випадку зовнішній вигляд точно не стане краще. Тому підбирайте підвіски, кулони, хрестики одного виду і типорозміру, що створить гарний образ як для чоловіка, так і для жінки.

Види плетіння ланцюжків

Ланцюжки відрізняються між собою за видами плетіння. Плетіння - це коли окремі маленькі елементи ланцюга з'єднуються один з одним, утворюючи єдиний ланцюг. Від виду плетіння залежить якість і міцність ланцюжком. Довговічність і здатність триматися на шиї навіть при активних рухах. Наприклад, при заняттях спортом. Ланцюжок не повинна розтягуватися і деформуватися під маленькою навантаженням. Багато в чому, це залежить від застосовуваного типу плетіння, про які й поговоримо.

Тип плетіння діляться на дві великі групи: ручне і машинне плетіння. Найбільш поширеними технологіями створення ланцюжків є:

 • Якірний;
 • Панцирний;
 • Фантазійний тип плетіння.

Зупинимося на кожному.

Якірне плетіння

Якірне плетіння часто застосовується при створенні ланцюжків різної довжини. Особливо, серед золотих ланцюжків. Варіант плетіння підходить для комбінування з красивими кулонами, хрестиками та підвіскою. Принцип плетіння будується на створенні якірної ланцюжка. Коли елемент ювелірного виробу різної форми, якщо це передбачає прикраса, з'єднуються між собою під 90 градусів в загальну лінію. Серед таких представників ланцюжків виділяються прикраси з плетінням «Картьє», «Стрічка» або «збита». У «картьє» застосовуються елементи різних розмірів.

Відбувається з'єднання досить маленьких ланок в одне ціле. У «стрічці» або «збитому» плетінні елементи ланцюга щільно притиснуті між собою, утворюючи надійну ланцюг. Плетіння відмінно підходить для застосування в діловому образі з піджаком, білою сорочкою і навіть для вечірнього плаття. В якірному вигляді також застосовується плетіння «Гарібальді», яке виглядає масивно і підходить представникам сильної статі.

Панцирне плетіння

Панцирне плетіння вважається високоміцним, тому в давні часи технологію застосовували для виготовлення кольчуги для лицарів. Ювелірні елементи ланцюга знаходяться в одній площині з однієї й іншої сторони. Це не дозволяє ланцюга перекрутити під час носіння на іншу сторону.

Панцирне плетіння має кілька видів. Серед них виділяється «Фігаро», коли під час створення ланцюжка з'єднуються різні елементи ланцюга за формою і розмірами. Зустрічаються ланцюга із застосуванням комбінованих металів. Наприклад, коли основним матеріалом виступає золото, а додатковим - платина, срібло, сталь та інші представники міцних металів. Виробники ювелірних прикрас намагаються внести різноманітність в аксесуари, тому часто виготовляють ланцюжки з двох кольорів. Наприклад, застосовують плетіння з золота, де частина елементів є представниками білого або червоного золота, а інша - жовтого. У підсумку, виходить красивий ланцюжок.

Цікавий варіант застосування панцирної технології плетіння виражається в «Снейк». Це порожнистий вид ланцюга, де використовуються стислі ювелірні елементи. Ланки утворюють між собою єдину стислу конструкцію, немов нагадуючи довгу змійку. Ювелірні магазини пропонують як довгі варіанти ланцюжків типу «снейк», так і короткі по довжині моделі.

Фантазійне плетіння

Фантазійне плетіння зустрічається часто не тільки у жінок, а і у чоловіків. Тип плетіння якраз є найкращим для представників сильної половини людства. Як правило, даний вид має плоскі ювелірні елементи, які з'єднуються між собою в форму 8-ки. З'єднуються в єдине ціле фантазійним типом плетіння і великі кільця, що також більше підходить для чоловіків. Найголовніше, що даний тип плетіння не приводив дискомфорт на шиї. Зокрема, в ланках не застосовувалися гострі елементи, які чіпляли і дратували шкіру.

Як виготовляють ланцюжки

Процес виготовлення ланцюжків залежить від обраної технології. Створення ланцюга відбувається трьома способами:

 • Машинним вузький;
 • Ручним плетінням;
 • Штампуванням.

Машинна в'язка застосовується для створення ланцюжків, які мають тонкі і крихкі елементи. Технологія акуратною машинної в'язки дозволяє на профільному обладнанні створити 600 ланок ланцюга. Після цього сформована ланцюг прожарюється в печі. Ручне плетіння вважається надійним варіантом формування єдиної міцної ланцюга. Основним нюансом у виготовленні такого ланцюжка є професійні навички майстра - вони повинні бути на висоті. У процесі штампування елементи прикраси протягується між собою в єдиний ланцюг. Пайка в цьому випадку не застосовується. Штампування - це легкий і оперативний варіант створення ланцюжка. Єдиним недоліком є проста зміна форми навіть під легким тиском, користуватися такими ланцюжками треба акуратно.

Купити ланцюжка в Україні можна в ювелірних майстерень або інтернет-магазинах з доставкою додому. Для українців доступний великий вибір чоловічих та жіночих прикрас на шию. Правильно підібрана ланцюжка прикрасить будь-яку жінку, а чоловіку додасть велику мужність. Носіть ланцюжки з задоволенням!

Розгорнути