Ікони
Популярні питання сторінки "Ікони "
Вибираючи ікону, зверніть увагу на те, лик якого святого на ній зображений. У кожного є свої покровителі, і це визначається датою народження і родом діяльності. Важливий критерій вибору – розмір образу. Невеликі вироби розмістяться на письмовому столі або в автомобілі, більші можна повісити на стіну. Ікони відрізняються образом і змістом, призначені для певних подій в житті. За релігійною спрямованістю вони бувають православними і католицькими.
В обох напрямках християнства це важливий релігійний атрибут. Одна з головних відмінностей полягає в тому, що зображення на католицьких іконах більш реалістичні. На них чітко видна гра світла і тіні, вирази облич, жести, навколишні предмети. У православних іконах використовуються прийоми зворотної перспективи та двомірного зображення. Тут немає тіней, об'єкти не деталізовані, над ликами святих є німби. У католицизмі не прийнято молитися перед іконами, в той час як в православ'ї це обов'язково.
Перед ликами святих моляться у важкі хвилини життя, просять про захист і благословення. На іконах можуть бути зображені Ісус Христос, Богородиця, Трійця, ангели, а також апостоли і пророки. Їх вважають покровителями. Ікони використовують в поклонінні, до них відносяться, як до святині. Зображені на цих предметах персонажі виступають в ролі покровителів і посередників між Богом і людьми. Вважається, що деякі ікони мають цілющу і рятівну силу. Молитва перед ними очищає душу і прощає гріхи.
Вартість ікон залежить від розміру і матеріалу, з якого вони виготовлені. Брелок із зображенням Спасителя або святого, дитячий або невеликий металевий виріб (5х10 см) можна купити за 180–500 грн. Ікони розміром 12х15–15х20 см продають за ціною до 1000 грн. Великі вироби, виконані в кольорі, коштують близько 1100–2500 грн. На них зображені Спаситель, Микола Чудотворець, Марія з немовлям. Ікона-картина «Тайна Вечеря» розміром 51х22 см продається за ціною вище 5000 гривень.
Ікони: потужні обереги та предмети ювелірного мистецтва
Зображення святих чи картин із біблійної історії, що наносяться на дерев'яні чи металеві основи, вважаються релігійними символами. Їх купують у будинки, машини чи носять на тілі. Ікони з дорогоцінних металів є довговічними та не вимагають особливих умов зберігання. Вони виглядають однаково вишукано в кімнатах, інтер'єр яких виконаний у класичному або авангардному стилі. Невеликі обереги можна носити із собою постійно для захисту від усілякого зла. Компанія AURUM представляє різні види святинь, що відрізняються розміром, призначенням, способами обробки та інкрустацією.
Типи ювелірних ікон
У каталозі магазину представлені різноманітні варіанти релігійних святинь. Залежно від призначення, вони відрізняються розмірами та способом кріплення. Можна вибрати такі конструкції:
- натільні — носять разом із хрестиком у вигляді підвісок;
- настінні − кріплять перед входом або у певних місцях у будинку чи квартирі, згідно з церковними канонами;
- настільні — встановлюють за допомогою пристроїв на поверхню предметів інтер'єру;
- у машину — вільно підвішують або міцно кріплять біля водія.
На сайті спеціальний розділ є невеликим магазином ікон, в якому є вибір для віруючих різних конфесій. Атеїсти також часто стають покупцями таких виробів, наприклад як подарунок з таких випадків:
- день народження;
- до початку школи;
- хрестини;
- Новий рік;
- народження дитини;
- весілля;
- повноліття;
- ювілей.
Будь-яка ікона для віруючого — реліквія, молитва до якої приносить втіху та надію.
Ікони різних конфесій
Канони католицької та православної релігії відрізняються. Це стосується також вимог, які пред'являються при написанні лику святих. Католицькі реліквії відрізняються одухотвореністю та естетичністю. Вони нагадують картини, які розповідають про певну історію з Євангелія.
Перед православними іконами можна помолитись. Тому на них найчастіше зображено одне обличчя: Спасителя, Божої Матері, архангелів чи ангелів-охоронців. Характерні скнарість ліній і відсутність тіней. Допускаються на образах символічні атрибути: стріли, списи або скринька з ліками.
На священних зображеннях символічні також жести, наприклад, складені пальці у Спасителя. Ікони не просто прикраси, тому вони виготовляються з урахуванням церковних традицій.
Зображення на релігійних святинях
У відповідному розділі сайту є каталог ікон, в якому за допомогою фільтрів зручно вибрати покровителя та захисника. Головні з них — Ісус Христос і Божа Матір. Представлені такі шановані віруючими ікони з ликами Богородиці:
- Віфлеємська;
- Володимирська;
- Казанська;
- Остробрамська;
- Семистрільна;
- Пристрасна.
Вважається, що з різних випадків краще вибирати певні лики святих:
- Георгій Побідоносець — оберіг для воїнів;
- Дерево життя — талісман на день народження, щоб передати силу попередніх поколінь, зберегти міцну спорідненість у сім'ї;
- Ангел Хранитель — збиральний образ особистого захисника;
- Микола Чудотворець — покровитель дітей, помічник у торговельних справах та бізнесі;
- Пантелеймон Цілитель — молитва до нього зцілює хворих та зберігає здоров'я за будь-яких обставин;
- Святе Сімейство — подарунок для молодят для формування єдності подружжя;
- Таємна вечеря — зразок жертовності для людей, дозволяється зберігати у вітальні та їдальнях.
Матеріал
Для створення образів Спасителя, Діви Марії та шанованих небесних заступників часто беруться благородні метали. Сплави золота та срібла міцні, захищають ювелірні шедеври від пошкоджень і надають їм блиску та пишності. В інтернет-магазині є ікони святих із золота та срібла.
Золото — дорогоцінний метал, який цінується за красиві відтінки та насичений блиск, що не тьмяніє. Популярний сплав 325 проби, що пояснюється його основними перевагами — довговічністю та міцністю. При цьому зберігається висока пластичність, що допомагає створювати гарні та об'ємні твори ювелірного мистецтва. У композиціях застосовують золото червоного (підвищений вміст міді) та білого відтінку (поєднання в лігатурі срібла, платини, паладію та нікелю).
Срібло — пластичний дорогоцінний метал, в який для міцності додають лігатуру. Основним її компонентом є мідь. Кількість добавок визначає пробу матеріалу. В ювелірних виробах часто застосовують 925-ту. У таких сплавах 92,5% посідає шляхетний метал, 17,5 — лігатури.
Інкрустація та додаткові способи обробки матеріалів
Для створення оригінальних композицій ювеліри застосовують сучасні технології, від яких залежить ціна на ікону. На сайті можна замовити моделі святинь, при виробництві яких використовували такі додаткові техніки:
- позолота — нанесення шару благородного металу на інший;
- чорніння — створення затінених ділянок та гри світла, а також ефекту старіння за допомогою різних технік;
- нанесення емалі — покриття певного місця сумішшю зі скла та домішок яскравого забарвлення.
В інтернет-магазині представлені ікони із мінімальним декором. Простота та аскетизм допомагають зосередитись на зображеному образі під час молитви. Частина моделей прикрашена сяючими вставками. Каміння завершує створення дорогого виробу. Для інкрустації часто застосовуються фіаніти, подібні до діамантів за рядом властивостей.
Дизайнерські іконки в AURUM
Ці твори ювелірних майстрів виконані за церковними канонами, але у сучасному стилі. У магазині можна вибрати моделі від відомих виробників України за оптимальними цінами. Для зручності покупців розміщено якісні фото товарів та їх докладний опис. Доставка замовлення здійснюється до магазинів мережі, відділення поштових перевізників або кур'єром за адресою протягом трьох годин за наявності товару у вибраному місті. Придбайте ікони, які є надійними оберегами та красивими ювелірними виробами, виготовленими з якісних матеріалів.
✅ Категорія товарів | Ікони |
---|---|
✅ Кількість товарів у каталозі | 257 |
✅ Середня ціна товарів | 2 106 грн |
✅ Ціна найдешевшого товару | 219 грн |
✅ Найдорожчий товар | 24 600 грн |