Ікона «Нев’янущий цвіт»
Відома в християнській вірі ікона «Нев’янущий цвіт» — це одна з художніх інтерпретацій святого образу Богородиці. З’явилася в XVII столітті в Константинополі. Основна деталь — обрамлення Пресвятої Діви з немовлям різноманітними яскравими квітами. Одна з них перебуває в руках Богородиці. Образ вражає реалістичністю. Ікони доповнюють ювелірними металами, зокрема, сріблом 925 проби. Із дорогоцінного сплаву виготовляють рамки. Також ікону «Нев’янущий цвіт» зображують на ладанках, які носять на ювелірних ланцюжках і шнурках як сильні обереги. Пропонуємо дізнатися детальніше про шанований у православ’ї образ.
Історія ікони «Нев’янущий цвіт»
Оригінальна ікона «Нев’янущий цвіт» сьогодні знаходиться в Ізраїлі. Святиню зберігають на горі Фавор у Преображенському храмі. Ікона представлена монохромною літографією, виконаною на папері. Це фаворський образ, історія якого варта уваги. Одного разу ікону в середині XIX століття відправив на Святу Землю Георгій Назіракіс, житель Криту. Вірянин вклав зображення з Божою Матір’ю в скляну пляшку, доповнивши його молитвою за власне здоров’я і довголіття. Послання пустив у відкрите море. Ікона довго пливла, долаючи великі відстані. Одного разу на узбережжі Святої Землі її знайшов єпископ із Назарету. Після образ потрапив на гору Фавор. Сам же Георгій Назіракіс прожив понад 100 років.
На перших примірниках Богородицю зображували як Царицю Небесну. Свята гордо сиділа на Престолі. На сучасних іконах Богородиці «Нев’янущий цвіт» ця деталь відсутня. Однак у всіх версіях Пресвята Діва обіймає однією рукою немовля. Також тримає лілію або жезл, доповнений трояндами. Так Богородицю зображують царицею квітів. Запашні живі рослини — це символи непорочності, чистоти та безсмертя.
Серед можливих другорядних фігур ікони Божої матері «Нев’янущий цвіт» — архангели. Вони доповнюють рамку-окантовку, що складається з рослин. Вибір різноманітних варіантів дозволить замовити ту модель ікони, що відповідає індивідуальним релігійним почуттям.
Значення в християнській вірі
Акафіст «Нев’янущий цвіт» — це прославлення Богоматері та її сина Ісуса. Лілія в руці Пресвятої Діви — символ чистоти та непорочності. Уособлює надію на порятунок і благу звістку. У Біблії лілія — це розквіт і благословення. Її підніс Пресвятій Діві архангел Гавриїл як символ звістки про майбутнє народження Спасителя.
На багатьох іконах «Нев’янущий цвіт» зображують яскраві троянди. Ці рослини уособлюють безмежну самовіддану любов Богородиці.
Значення ікони «Нев’янущий цвіт» складно переоцінити. Вона популярна в Україні. Християни моляться образу Пресвятої Діви з немовлям, оскільки Мадонна благоволить у різних сферах життя. Що дає Богородиця:
- Зцілення. Коли мати молиться про здоров’я дитини Богородиці, її щирі наміри будуть почуті. Пресвята Діва дарує зцілення. Також Мадонна допомагає не тільки матерям. Якщо будь-яка людина щиро молиться, потребуючи захисту від хвороб, Богородиця виконає особисті прохання.
- Душевна рівновага. Молитва Богородиці «Нев’янущий цвіт» потрібна людям, які зневірилися і загрузли в труднощах. Звернення до святого допоможе знайти віру і силу, а також очистити душу від порочних думок. Ікона уособлює цінності, які не залежать від земного старіння та смерті. Допомагає знайти мир і гармонію в душі.
- Сімейний добробут. У важкі моменти взаємин ікона «Нев’янущий цвіт» — це те, що необхідно подружжю. Богородиці моляться про повернення гармонії в сім’ю. Образ Святої допомагає налагодити міцні стосунки і захистити церковний шлюб від зрад та інших неприємностей.
- Заміжжя. Самотні дівчата моляться іконі «Нев’янущий цвіт» і щиро просять про доленосну зустріч з обранцем. Образ Пречистої Діви допомагає дочекатися супутника життя і не вступати в стосунки з людиною, спільне проживання з якою не принесе щастя і душевної гармонії.
- Дітонародження. Жінкам, які зневірилися в спробах стати матерями, рекомендують читати молитви перед іконою «Нев’янущий цвіт». Богородиця благоволить усім, хто бореться з безпліддям, і дарує надію на появу в родині довгоочікуваних дітей.
- Благословення шлюбу. Ікону «Нев’янущий цвіт» рекомендують молодятам. Якщо ваші близькі одружилися, ви можете замість дорогих речей і прикрас вибрати релігійну атрибутику. Ікона «Нев’янущий цвіт» в оптимальному для доповнення інтер’єру спальні розмірі — найкраща ідея. Так ви піднесете по-справжньому цінний подарунок з любов’ю і турботою.
Замовляти ікони можна не тільки в церковних крамницях, а й ювелірних інтернет-магазинах. Це популярні товари, які обирають у подарунок. Наявність дорогоцінного металу впливає на ціну вироби. Ікони заведено замовляти для подарунка рідним і близьким. Можна вибрати з асортименту каталогу AURUM найкращий варіант зображення Богородиці та піднести його на честь:
- річниці весілля;
- народження дитини;
- вінчання;
- дня народження.
Також можна піднести образ Богородиці людині, яка шукає для себе і своїх близьких фізичне і духовне зцілення.
Коли святкують день ікони «Нев’янущий цвіт»
Прославляють образ Пречистої Діви з немовлям щорічно 16 квітня. Цю дату встановлено за новим стилем.
Текст молитви «Нев’янущий цвіт»
Перед образом Пречистої Діви можна просити про зцілення, міцне здоров’я, благополуччя в родині. Встановленої молитви «Нев’янущий цвіт» немає. Однак для звернення до Богородиці підійдуть загальні. Їхні тексти можна знайти онлайн на спеціалізованих релігійних ресурсах, присвячених православній вірі. Також сильні слова звернення доступні в молитвословах.
Ікона «Нев’янущий цвіт» посідає особливе місце серед православної атрибутики. Підготувавши її з чистими помислами і щирими намірами, ви піднесете близькій людині незабутній подарунок.
Вам також може бути цікаво

15 років весілля — важлива віха сімейного життя
Святкування річниці одруження — гарна нагода нагадати про докладені зусилля зі збереження міцних сімейних стосунків. 15 років весілля — важливий рубіж, який свідчить про те, що разом ви подолали чимало труднощів. Від міцності шлюбних звʼязків залежить добробут усього суспільства. Тому в народі кожній круглій даті присвоєно особливу назву, оскільки це важливе досягнення. Розглянемо специфіку такої річниці та поради щодо вибору відповідних подарунків.

Кунцит — камінь миру та гармонії
Багато каменів, які використовують у ювелірній справі, асоціюють із коханням — пристрасним, щирим, вірним чи навіть жертовним. Однак прикраси з кунцитом втілюють інше почуття — трепетне та ніжне. Завдяки витонченому відтінку, м’якому мерехтінню та тендітності в багатьох країнах камінь вважають символом гармонійних стосунків і жіночої енергії. Такі вироби будуть цінним подарунком і чудовим доповненням романтичного образу.

40 років весілля: як називають таку річницю, традиційні подарунки та цікаві факти
40 років весілля — важлива дата, символом якої вважається рубін. Цей камінь з давніх часів уособлює вірність партнерів і міцні, надійні стосунки. Безперечно, кожна річниця спільного життя чоловіка і жінки, важлива. Однак є й такі дати, які стають приводом для справжньої урочистості, що не поступається за розмахом тому самому дню, коли офіційно з’явилася нова сім’я. Саме до них належить рубіновий ювілей. Про те, які подарунки заведено підносити партнерам і близьким друзям, родичам, батькам, — у цій статті. Ми зібрали максимум корисної інформації, включно з оригінальними ідеями сюрпризів.