Як доглядати та чистити золоті прикраси
Золото – благородний, але м'який метал, схильний до негативного зовнішнього впливу. У цій статті ми розповімо, як доглядати за ним, чистити та захистити від зношування.
Чому золото темніє
Практично всі люди знають, що срібло піддається потемнінню. А ось, що золото має таку ж властивість, помічали далеко не всі.
Причина потемніння виробів із золота полягає в тому, що в них є різні домішки. Оскільки в чистому вигляді дорогоцінний метал використовувати не можна – він занадто м'який:
- набуті рожеві або червоні тони - ознака того, що в металі є мідні добавки;
- прояв сірого відтінку виникає через добавки срібла.
Як досягти блиску: головні секрети та особливості
Золоті вироби можуть протягом тривалого часу залишатися блискучими, яскравими та привабливими, навіть якщо ви взагалі не чиститимете їх. Щоб досягти такого результату, необхідно дотримуватись певних рекомендацій:
- Після того, як ви надягали та носили золоті прикраси, зніміть їх і легенько протріть м'якою тканиною – наприклад, підійде мікрофібра.
- Для зберігання золота виділіть спеціалізовану скриньку або м'який мішечок. Так ви зможете захистити ювелірні вироби від попадання на них пилу, ультрафіолету.
- Не рекомендується залишати на собі золото під час купання (у ванній, морі, озері), прийому душу, занять спортом, прибиранні чи роботі, що передбачає фізичну активність.
- Захистіть ювелірні вироби від попадання на них косметики, парфумів.
- Не носите золото до приміщень, де може бути різкий перепад температури – наприклад, у сауну.
Як доглядати за золотом самостійно
Досвідчені ювеліри стверджують, що віддавати золоті вироби на чищення необхідно лише професіоналам. Однак така можливість є далеко не завжди. Як бути? Даємо кілька перевірених та простих рецептів.
1. Використовуйте соду
Це універсальна речовина, яка підходить для очищення і срібла, і золота. Щоб почистити дорогоцінний метал, зробіть із щіпки соди та теплої води щільну, але м'яку суміш і потріть кільце зубною щіткою. Після процедури очищення протріть виріб м'якою фланеллю.
2. Сік цибулі
Візьміть звичайну цибулину і натріть її на тертці. У цибульну суміш, з якої тече сік, покладіть прикрасу із золота. Добре потріть його. Потім промийте в чистій теплій воді і просушіть. Якщо виріб має фігурні елементи, переконайтеся, що частки цибулі не залишилися.
3. Мильний розчин
Даний метод рекомендується, якщо забруднення незначні та ледь помітні. Щоб досягти кращого результату в мильний розчин, рекомендується додати кілька крапель нашатирного спирту. Достатньо не більше 10 крапель на 200 мл води.
У створений вами розчин покладіть золотий виріб на деякий час, потім промийте в теплій проточній воді і ретельно протріть м'якою тканиною.
На завершення
Нічого складного в організації догляду за золотими виробами немає. Достатньо лише дотримуватися наших порад і дбайливо ставиться до своїх прикрас. Це дозволить зберегти їхнє первозданне сяйво і неповторну красу.
Зверніть увагу! Не забувайте про правила зберігання! Вибирайте для золота якісну та щільну скриньку.Хочемо зазначити, що всі перелічені поради актуальні, якщо йдеться про чищення саме золота. Якщо ж в прикрасі є каміння або інші вставки, самостійне очищення та догляд будуть іншими. Наприклад, якщо це коштовне каміння, то краще відразу звернутися до майстерні, в якій досвідчений ювелір зможе домогтися чистоти та краси виробу, не завдавши йому шкоди.