Ювелірні прикраси, що гармонійно поєднуються з вишиванкою
Від елегантних блуз до весільного вбрання чи спортивного костюма — елементи національної вишивки пронизують найсвіжіші колекції українських модних брендів. Актуалізація етнічних мотивів та їх адаптація до сучасних трендів торкнулась не лише одягу, взуття чи аксесуарів, але й прикрас. Мультибрендовий ювелірний бутик AURUM пропонує клієнтам оригінальну інтерпретацію народних кодів, що бездоганно доповнять ваш образ в стилі етно-casual.
Чому народне вбрання не йде з моди
Вишиванка — не просто предмет гардеробу чи сімейні реліквії, це феномен, що відображає зв’язок поколінь, національну ідентичність, любов до батьківщини та історію цілого народу. Багато сучасних митців та модних дизайнерів використовують її елементи з метою глобальної популяризації української культури. Народне вбрання вдало втрапило у всесвітні тренди на натуральні тканини, вільний крій та, власне, вишивку. Завдяки різноманіттю актуальних варіацій форм та фасонів вишиванку легко ввести у повсякденний гардероб. Аби завершити образ деталями, що відповідають ювелірним трендам та темпу сучасного життя, пропонуємо додати до модного етнічного вбрання прикраси в аналогічному стилі.
Стилі вишивки та прикраси до них
Відомо, що в різних регіонах мотиви вишивки відрізняються, відображаючи побут та звичаї місцевого населення. Так на Волині, Поліссі, Київщині та Харківщині переважно вишивали хрестиком, використовуючи червоні, білі й чорні нитки. До таких вишиванок бездоганно пасуватимуть лаконічні золоті сережки з круглими підвісками, прикрашеними червоними шовковими нитками. Вони делікатно доповнять образ, зберігши загальний мотив, але не створюватимуть надто яскравий акцент. В комбінацію до них можна додати незамкнену каблучку з аналогічними елементами вишивки. Естетика Вінниччини, Дніпровщини, Кіровоградщини та південних регіонів вирізняється геометрично-рослинними візерунками, виконаними у змішанних техніках. До такої вишиванки бездоганно пасуватиме підвіс з червоного золота зі схожим елементом орнаменту. Основа виконана з шовку, або ж можна окремо придбати тонкий ланцюжок з того ж металу.
До сорочок і суконь вишитих різнобарвними нитками, як, наприклад, в західних регіонах, або ж з монохромною синьою чи чорною вишивкою, краще пасуватимуть прикраси без надто яскравих вставок. Універсальні золоті сережки з англійською застібкою та орнаментальним ботанічним візерунком невибагливо доповнять вбрання. Вони так само витончено й природно виглядатимуть з вишиванками, прикрашеними квітами, які часто зустрічаються в Донецькій та Луганській областях. Кожен елемент вишивки — орнаменти, геометричні фігури, рослини, тварини — несе в собі потужні коди. Композиції створювались як обереги від злих сил, талісмани на удачу, любов, добробут. Використовуйте культурну спадщину як джерело натхнення для перемог сьогодення.