Як перевірити золото в домашніх умовах

Золото — популярний дорогоцінний метал, слугує для виготовлення ювелірних прикрас. На жаль, в Україні існує величезна кількість підробок, тобто виробів, які продаються як виготовлені з дорогої сировини, але насправді були створені з більш дешевого матеріалу. Щоб перевірити аксесуар на справжність в домашніх умовах, дотримуйтеся інструкцій цієї статті.

Як підробляють золоті прикраси: різновиди фальшивок

Існує кілька типів фальшивих виробів, які подаються в якості оригінальних каблучок або браслетів:

 1. Біжутерні сплави з позолоченим покриттям.
 2. Зі зниженням кількості дорогоцінного металу в складі. Тут потрібно проявити уважність, оскільки найчастіше замок на ланцюжку роблять золотим, щоб поставити пробу, а ось для створення самої прикраси використовуються напівкоштовні матеріали.
 3. Циганське золото. Робиться з жовтої міді або латуні, може містити домішки і берилій. Відрізняється яскравим блиском. За складом воно ідентичне сплаву 375-ї проби.

За весь час ювеліри винайшли масу методів, що дозволяють видати напівкоштовні матеріали за золоті каблучки або інші товари. До одного з найпопулярніших способів належить створення сплаву, який складно відрізнити від дорогоцінного тільки на перший погляд. До подібних видів відносяться:

 1. Томпак. Складається з міді і цинку, характеризується підвищеною стійкістю до корозії. Ідеально «копіює» різні відтінки дорогоцінного металу. Продається не тільки в Україні, а й за її межами (особливо в Туреччині). Не стійкий до фізичних ушкоджень, швидко втрачає привабливий вигляд. Головна особливість — червонуватий відблиск або насичений жовтий колір.
 2. Сімілор. Крім міді і цинку, включає ще олово. З нього часто виготовляють «золоті» сережки і кільця.
 3. Термоелектр. Містить платину, трохи срібла (10%), а також нікель, олово і цинк. Характеризується блідим жовтим відтінком.
 4. Гранатове золото. Свою назву цей метал отримав завдяки чеським ювелірам, які в 19-м столітті використовували його для створення оправ до гранатів. У його складі знаходиться до 25% металу. Багато майстрів досІ роблять прикраси з цього матеріалу. Якщо бачите золоті сережки з гранатами, не поспішайте купувати і детально вивчіть компанію.
 5. Мозаїчне золото. За складом аналогічно томпаку, але співвідношення міді і цинку відрізняється (70/30).
 6. Дюраметал. Включає суміш з попереднього пункту з додаванням алюмінію. Визначальна особливість — жовто-бронзовий колір. Зверніть на це увагу, якщо збираєтеся купувати золоті браслети, кольє й іншу продукцію!
 7. Геразолото. Сплав німецького походження. Головна характеристика — низький вміст дорогоцінного металу в складі. З нього часто виготовляють «золоті» кольє і обручки.

Визначити справжність прикраси зі 100%-ю гарантією здатний тільки досвідчений ювелір, в арсеналі якого знаходиться професійне обладнання. Але в окремих випадках допомагає простіша серія перевірок. Її можна провести в домашніх умовах.

Примітка: щоб уникнути підробок, купуйте каблучки з золота та інші прикраси тільки в фірмових магазинах, які дорожать своєю репутацією. Ні в якому разі не довіряйте неперевіреним брендам з сумнівними пропозиціями.

Якщо знайшли хорошу компанію, якій можна довіряти, — означає, що можете сміливо оформляти замовлення в інтернет-магазині. За стандартом до кожного аксесуару додається гарантія, що дозволяє повернути гроші або обміняти прикрасу протягом конкретного терміну.

Надійні способи перевірки золота

Існує кілька методів, які допомагають відрізнити підробку від справжнього дорогоцінного виробу:

 1. Магніт. Бувають випадки, коли оправа, створена з алюмінію, покривається тонким шаром напівдорогоцінного металу, завдяки чому набуває сяючого вигляду. Спробуйте придбати в найближчому магазині найдешевший магнітний сувенір і прикласти його до аксесуара. Якщо кольє з «золота» зреагувало — означає, що перед вами знаходиться підробка або виріб з високим вмістом металу.

Тільки врахуйте, що магнітне поле впливає на такі елементи, як кобальт, нікель, залізо, турбій. З оловом і міддю подібний метод не спрацює, тому знадобиться інша перевірка.

 1. Оцет. Розкажіть продавцеві про те, що плануєте перевіряти товар за допомогою оцту. Якщо він занервував — означає, купувати прикрасу не варто, та й бігти в продуктовий немає необхідності. Людина, впевнена у своєму товарі, поставиться спокійно, оскільки перевірка оцтом не позначиться на якості аксесуара, створеного з дорогоцінного металу.

Процедура перевірки проходить наступним чином: потрібно покласти золото в стакан з оцтом і залишити його хвилин на 5. Неякісна продукція швидко потемніє і втратить сяйво.

 1. Йод. Якщо купили браслети із золота, але сумніваєтеся в якості, то спробуйте перевірити виріб за допомогою йоду. Для цього необхідно потерти прикрасу щільною тканиною і капнути на поверхню браслета крапельку рідини.

Підробка потемніє протягом 60 секунд, якщо все в порядку і змін не спостерігається — означає, що ви придбали виріб з дорогоцінних металів. Але враховуйте, що латунь і мідь не піддаються йоду.

Також слід дотримуватися обережності при перевірці золота 585-ї проби. Після процедури виріб доведеться очищати від хімії або проводити полірування, через що на поверхні можуть залишитися сліди.

 1. Кераміка. Якщо у вас є необпалений керамічний виріб, спробуйте притиснути до нього непримітну частину. Оригінальний аксесуар залишить золотистий слід, підробка — чорний або металевий. Пам'ятайте, що на обпаленій керамічній плитці будь-який аксесуар у принципі не залишає слідів.
 2. Нашатирний спирт. Він є в кожній аптечці. Щоб провести процедуру, візьміть ватні палички, нашатир, медичний спирт, м'яку серветку і чисту тарілку. Після очистіть поверхню виробу і протріть його спиртом, потім покладіть на тарілку і дайте висохнути.

Наступний крок — безпосередньо перевірка. Берете ватну паличку і ретельно протираєте поверхню аксесуару протягом 15 секунд. Якщо відтінок змінився на блакитний — означає, що перед вами знаходиться виріб з міді та латуні. Якщо вата залишилася білосніжною — виріб дійсно створено з дорогоцінного металу.

Увага! Враховуйте, що після доведеться видаляти сліди нашатирю з поверхні золота 585-ї проби (аналогічне відбувається при перевірці йодом).

Якщо після всіляких перевірок ви до сих пір сумніваєтеся в достовірності виробу, спробуйте сходити в ломбард або звернутися до ювелірів. Вони точно підкажуть, з якого матеріалу створено прикрасу і яка її вартість насправді. Але іноді цей спосіб вимагає витрат, адже професійна перевірка виробу — це копітка процедура для ювеліра.

Багато хто обирає пробувати золото на зуб, але робити цього не варто. По-перше, цей метод не принесе належного результату. По-друге, ви ризикуєте пошкодити власні зуби, що загрожує наслідками. Кращий спосіб відсіяти всі сумніви — придбати аксесуар у відомій компанії з гідною репутацією.

Але цей метод працює далеко не завжди, тому кращий спосіб придбати надійний продукт — замовити його з доставкою в фірмовому магазині Aurum. Компанія пропонує великий каталог прикрас з дорогоцінних і напівкоштовних металів. Ви можете вибрати будь-який аксесуар, будь то каблучки з золота або браслети з камінням.

З переваг — гарантована якість і знижки для постійних клієнтів. Ювелірні вироби Aurum пройшли серію перевірок і зарекомендували себе як високоякісні.

Введіть номер телефону і ми вам зателефонуємо за кілька секунд