Ладанка — традиційна православна прикраса, яку носять постійно або під час окремих церковних свят. Цей символ віри поряд із хрестиками, а також каблучками «Спаси і збережи» покликаний оберігати людину від бід і впливу потойбічних сил.
Багато хто сперечається про те, наскільки це християнська традиція. Історики вважають, що спочатку язичники носили на тілі мішечки з травами, і з хрещенням Київської Русі цей оберіг замінили на ладанки. Але сучасна церква не проти цієї прикраси, якщо вона правильно використовується.
Прикраси відрізняються залежно від ликів святих. До жіночих покровителів заведено відносити:
Крім цього, багато жінок носять лики Миколи Чудотворця та Архангела Михаїла.
Найкращий варіант, щоб не помилитися, — звернутися до священника. Проте заведено вважати, що лики виконують різні функції:
Також існує універсальний варіант — ладанка жіноча із зображенням ангела-охоронця.
При виборі звертають увагу на метал — зазвичай це золото 585 проби, а також срібло 925. Перший варіант частіше купують жінки у віці, він підходить у подарунок близьким і рідним. Срібні ладанки — хороший вибір для молодих. Церква стверджує, що релігійний сенс подібних прикрас не змінюється залежно від металу.
Вироби створюють у різних кольорах — білому, жовтому, червоному і навіть чорному. Зазвичай підбирають залежно від відтінку металу, з якого виконані інші прикраси або ланцюжок.
Жіночі ладанки бувають із різними покриттями:
Методи оброблення металу дають змогу поліпшити зовнішній вигляд прикраси і зробити її міцнішою.
Крім цього, ладанки для жінок можуть бути зі вставкою і без неї. Подібні кулони часто прикрашають фіанітами та перламутром. Розсипи каменів і окремі елементи з різним огранюванням дозволяють зробити виріб оригінальним і незвичайним.
Найчастіше подібні кулони виконують у формі:
Але існують і фантазійні моделі — з обробленням у вигляді пелюсток квітів, листя або філіграні.
За методом виготовлення натільні іконки поділяють на:
Серйозних візуальних або фізичних відмінностей у цих технологіях виробництва немає. Проте заведено вважати, що штамповані вироби міцніші, оскільки в процесі виготовлення мінімізується ймовірність появи в металі бульбашок повітря.
Важливо, щоб вушко іконки було міцним і широким. Прикрасу часто носять постійно на шиї, тому вона має надійно кріпитися до ланцюжка або шнурка.
Насамперед під час купівлі потрібно врахувати ступінь близькості з людиною. Релігійні прикраси найчастіше підносять дорогим серцю людям і тільки з чистими помислами. Золоті вироби взагалі заведено дарувати тільки найріднішим.
Молодій дівчині підійде невелика натільна іконка, яка не привертатиме увагу. Батьки часто дарують дочкам дорожчі прикраси — зокрема золоті, із зображенням Богородиці або Божої Матері з немовлям. Маленьким дітям такі подарунки робити не прийнято — краще обмежитися хрестиком.
Дорослішим жінкам підійдуть великі вироби з каменем або елементами з емалі. При цьому обирати найбільший варіант не варто — його і так не видно під одягом.
Існують два поширені варіанти:
Церква наполягає на тому, що жіночі ладанки варто носити під одягом. Для цього використовують ланцюжки в колір прикраси або ювелірні шнури. Проте потрібно пам'ятати, що через контакт із тілом багато металів з часом змінюють колір і втрачають блиск, тому варто віддати перевагу виробам із покриттям.
Для носіння у вигляді брошки використовують спеціальні декоративні шпильки зі срібла або золота. Їх надягають на блузи або інший натільний одяг.
Церква загалом позитивно відгукується про цю прикрасу, якщо до неї правильно ставляться — як і до будь-якого зображення святих. За виробом необхідно стежити, регулярно очищати його від бруду, не передаровувати і не поєднувати з атрибутикою інших релігій.
Ще один важливий момент — ладанку не можна носити нижче пояса. Тому перенавішувати її на браслет не варто. Також заборонено класти її в кишеню штанів навіть на короткий час.
Натільну іконку можна носити з хрестиком, але не замість нього. Також дозволено використання цих двох прикрас разом на одному ланцюжку або ювелірній нитці.
Деякі люди вважають за краще тримати ладанку вдома і надягати тільки для особливих випадків. За такого варіанту зберігають прикрасу разом з іконами та релігійними книгами або в іншому надійному місці.
Освітлювати ладанку у священника чи ні — кожен вирішує сам. Церква не наполягає на тому, щоб ви обов'язково проходили цей обряд. Проте багато людей, перед тим як почати носити кулон, вирушають із ним до церкви.
На сайті представлені прикраси із золота і срібла найкращої якості. Покупці швидко вибирають моделі за допомогою зручних фільтрів у категоріях товару, а також сортують їх на сторінці за ціною і популярністю.
Забрати замовлення клієнт може у фізичному магазині AURUM на території України. Також доступне доставлення Новою Поштою або кур'єром. Оплата — готівкою при отриманні, банківським переказом або карткою.
Також клієнтам доступні програма Trade-in, що передбачає обмін старих прикрас із золота, оплата частинами. Для отримання детальнішої інформації з приводу спеціальних пропозицій і товарів можна звернутися за телефоном, вказаним на сайті.
Категорія товарів | Хрестики, ладанки |
---|---|
Кількість товарів у каталозі | 92 |
Середня ціна товарів | 4 751 грн |
Ціна найдешевшого товару | 286 грн |
Найдорожчий товар | 14 076 грн |