Діамантові кольє можуть похвалитися багатою історією, що сягає корінням у стародавні часи, коли їх носили як символи заможності, влади і статусу. Протягом століть популярність намист зростала, і донині вони вважаються одними з найрозкішніших і найкрасивіших ювелірних прикрас.
Культура носіння прикрас на шиї тяжіє до епохи язичництва і шаманізму, коли вироби, що стали прообразом сучасних кольє, використовували в якості талісманів, захисних амулетів, як релігійну і правлінську атрибутику. Перші зразки діамантових кольє були виготовлені близько трьох тисяч років тому.
Найбільш ранні відомі намиста носили члени королівської сім'ї в Індії, де вважалося, що ці коштовності приносять удачу і процвітання. У Стародавньому Римі одягали товсті намиста з великими центральними каменями – такий дизайн актуальний і зараз. Популярність виробів тільки зростала з роками, в Середні віки вони були широко поширені серед знаті і духовенства, а в 1400-их витончене золоте кольє з діамантом могли носити не тільки жінки, а й чоловіки. Мода на глибокі декольте в рази підвищила попит на вироби. З XVII століття і до сьогодні кольє незмінно залишаються в тренді, хоча їхня форма і змінюється: від підвісок на довгому тонкому ланцюжку або широкому чокері до масивних багаторівневих прикрас, що поєднують кілька типів дорогоцінних каменів.
Історія ювелірного етикету дуже глибока. Вона зазнала безліч змін, адаптуючись до змін культур і соціальних процесів. Так у XIX столітті відбувся поділ прикрас на денні та вечірні, який актуальний і донині. Перші лаконічні та стримані, другі – пишні з багатими інкрустаціями.
Тривалий час розкішні сяйливі вставки належали до вечірніх каменів, проте сьогодні вироби з дрібними кристалами доречні і в повсякденному гардеробі. Щоб кожна жінка могла підібрати золоте кольє з діамантом під свій образ або з певної нагоди, майстри вдаються до різних ювелірних стилів:
В якості основи використовують тонкі ланцюжки з якірним або венеціанським плетінням. Друге – підтип першого з широкими і плоскими прямокутними сегментами. Обидва вважаються надійними, тому можна не турбуватися, що виріб порветься під час активних рухів. Карабін або шпрингельний замок із кільцем практичні та прості у використанні. В каталозі AURUM представлені вироби декількох типів:
Крім традиційних круглих, квадратних або прямокутних підвісок з великим каменем, можна обирати і сучасні грайливі моделі зі знаком нескінченності, серцем, чотирилистою конюшиною, квітами, зірками, складними геометричними композиціями і зигзагами. На окрему увагу заслуговують лаконічні хрестики, всипані дрібними вставками.
Діаманти поєднують з основним матеріалом, який відповідає їхній шляхетності та ціні – золотом 585 проби, яке підвищує блиск композиції. Ювеліри використовують переважно метал білого кольору, щоб посилити холодне переливчасте сяйво каміння, або червоного – класика з теплою м'якою енергетикою. Дотримуючись сучасних трендів на сміливі поєднання, підберіть прикрасу з комбінації золота різних відтінків.
Композиція часто складається не тільки з одного великого діаманта, розсипу або доріжки дрібного каміння, а й інколи включає інші дорогоцінні вставки – зелені смарагди або сапфіри жовтого, синього, чорного, рожевого кольору. Це можуть бути натуральні камені різного огранювання:
Вишуканий вигляд має золоте кольє з діамантами в комбінації з перлами, які в ювелірній справі прирівнюють до напівдорогоцінних вставок. З одного боку інкрустації зберігають загальну колірну гаму. З іншого – створюють оригінальний контраст: матові перли з приглушеними м'якими перламутровими переливами і прозорий камінь з інтенсивним мерехтінням.
Якщо ви шукаєте до кольє дует на вуха або на палець, вибирайте сережки або каблучку з діамантами із золота аналогічного відтінку.
Кольє класифікують як жіночу прикрасу, також його можна підносити дівчаткам різного віку як елемент святкового вбрання. У другому випадку важливо правильно врахувати розмір. Довжина для дорослих становить 40-50 см, тобто підвіска розташована на грудях – біля основи шиї або трохи ближче до декольте.
Прикраса вважається романтичним презентом, тому її прийнято дарувати коханим жінкам – дівчині або дружині на 14 лютого, Новий рік, ювілей. Також чоловік може піднести прикрасу доньці на день народження або повноліття. Жінкам же допустимо презентувати такий виріб близькій подрузі, мамі або сестрі. Якщо бажаєте, щоб вам піднесли золоте кольє з діамантами, скористайтеся опцією «Натякнути на подарунок» в інтернет-магазині AURUM – шукайте потрібну кнопку на сторінці товару біля фото.
На сайті мультибрендового магазину AURUM представлені ювелірні прикраси різних майстерень України. Ви можете купити золоте кольє з діамантом з доставкою або уточнити його наявність в торгових точках. Додайте в замовлення й інші прикраси в аналогічному стилі для завершення образу або абсолютно несхожі вироби – щоб урізноманітнити особисту колекцію. Продумана система фільтрів, докладний опис товарів і кваліфікована допомога консультантів у зручному для вас форматі допоможуть знайти саме те, чого бажає ваше серце. Регулярні акції, додаткові знижки для постійних клієнтів і кешбек дозволять висловлювати ніжні почуття за допомогою подарунків якомога частіше.
Категорія товарів | Кольє |
---|---|
Кількість товарів у каталозі | 44 |
Середня ціна товарів | 23 257 грн |
Ціна найдешевшого товару | 7 376 грн |
Найдорожчий товар | 75 125 грн |