Акцент на зоні декольте: які бувають прикраси на шию
Серед різноманітних прикрас аксесуари для шиї займають особливе місце. Без них складно уявити цілісний і гармонійний образ, який запам'ятається оточенню. Крім цього, прикраси на шию впливають на сприйняття обличчя: можуть вигідно підкреслити його форму або відтінок, а іноді й навпаки — виділити недоліки.
Як і з багатьма іншими ювелірними виробами, з таким аксесуаром можна сміливо експериментувати. А щоб не загубитися в розмаїтті, розберемося з тим, які прикраси на шию бувають і з чим їх найкраще носити.
Як називається прикраса на шию
Аксесуари для шиї відрізняються за багатьма параметрами: дизайном, кольором, матеріалом, довжиною тощо. Але у майстрів ювелірної справи і в каталогах магазинів є більш конкретна класифікація:
- ланцюжки;
- намиста;
- кольє;
- підвіски та кулони.
Існують назви і для конкретних моделей та інші аксесуари: накладні коміри, чокери, ларіати, моністо. Також ніхто не забороняє експериментувати, і, наприклад, зав'язати на шиї хустку. Розглянемо більш класичні прикраси на шию жіночі.
Ланцюжки — для будь-якого образу
Вироби з переплетених ланок почали застосовувати як прикрасу ще в Стародавньому Римі, щоб підкреслити класову приналежність. У Середньовіччі ланцюжки використовували як валюту, оскільки так було простіше відміряти грами золота для оплати чого-небудь.
Сьогодні ці стильні прикраси на шию стали частиною повсякденних і вечірніх образів. Ланки із золота, срібла та іншого металу сміливо комбінують з кулонами, підвісками і навіть хустками, носять окремо або нашаровують одна на одну.
Залежно від способу переплетення ланок виділяють такі види ланцюжків на шию:
- бісмарк;
- якір;
- панцирне;
- сінгапур;
- змійку.
Також ланцюжки відрізняються за розміром: від тонких, як нитка, до масивних і важких.
Обʼємні намиста — для особливих випадків
Об'ємну прикрасу сьогодні можна носити і без приводу, але первісна її сфера застосування — офіційні заходи. Тому намисто на шию часто роблять незвичайним, з різноманітними деталями, камінням, намистинами, філігранню. Носять його біля основи шиї, а розмір сягає верхньої частини грудей.
Дорогоцінні вставки у такої прикраси розподілені рівномірно по всій довжині. Тому вона особливо вигідно підкреслює тонку шию.
Кольє — з центральним елементом
Багато хто плутає кольє з намистом. Різниця в деталях: у першого присутній центральний елемент. Це можуть бути вставка з дорогоцінного каменю, фентезійна намистина або камея. Також, на відміну від намиста, такі вироби довші та звужуються до простору між грудей.
Кольє заведено розділяти на кілька підвидів, серед яких:
- пластрон — великий комір, що закриває більшу частину декольте;
- рів'єра — з низкою дорогоцінних або напівкоштовних каменів;
- скваж — коротка прикраса під шию;
- фермуар — з декоративним елементом у вигляді застібки.
Хоча зазвичай під кольє мають на увазі складну ювелірну прикрасу, існують варіанти з оксамиту, бісеру і простіших матеріалів.
Намиста — вічна класика
Ще задовго до Одрі Хепберн з її перловими нитками на шиї подібні прикраси були в пошані. Перші намиста почали створювати ще за часів палеоліту, нанизуючи черепашки молюсків на волокна рослин. Минули десятки тисяч років, але сьогодні такі прикраси все ще популярні.
Намистом заведено вважати групу декоративних елементів з перфорацією, нанизаних на основу. Це можуть бути:
- перлини;
- бурштин;
- намистини з дорогоцінних каменів і скла;
- кістки.
Класичне намисто — це одна або кілька ниток із застібкою ззаду. Але існують варіанти з додатковими елементами у вигляді ланцюгів, бантів, шнурів.
Підвіски та кулони — для оформлення акценту
Підвішені на ланцюжок елементи вважаються базою для створення образу, що запам'ятовується. Їх ділять на дві групи:
- Кулони. Поодинокі прикраси на шию круглої або овальної форми.
- Підвіски. Елементи для носіння у вигляді брошки, на ланцюжку, шнурку можуть комбінуватися з іншими виробами.
Так, Роза в «Титаніку» носила кулон «Серце Океану». А різноманітні шарми для браслетів, популярні сьогодні в Україні, — це підвіски, які можна використовувати і для інших виробів.
Чоловічі прикраси на шию
Не тільки жінки люблять прикрашати шию, і так було завжди. Чоловіки ще в доісторичні часи вдягали намисто та ланцюжки.
Безумовно, ніхто не може заборонити сильній половині людства носити дорогі намисто або кольє з діамантами і перлами, але на такий експеримент наважуються не всі. Прикраси на шию для чоловіків здебільшого універсальні і підходять для щоденного носіння:
- ланцюжки;
- шнури;
- невеликі кулони;
- розарій.
Чоловічих виробів для особливих випадків на шию практично немає.
Як правильно носити прикраси на шию
Стилісти пропонують такі рекомендації щодо підбору ювелірних виробів:
- Великі ланцюги носять самостійно, без кулонів. Тонкі ж можна комбінувати різними підвісками або нашаровувати один на одного.
- Короткі кольє, на кшталт колларів або чокерів, можуть візуально зробити шию товстішою. Тому від такого варіанту варто відмовитися пишнотілим.
- Медальйони і великі підвіски носять ближче до середини грудей, маленькі вироби — вище.
- У зоні обличчя і плечей має бути одна головна прикраса. Тому при виборі об'ємних кольє або намист варто утриматися від використання великих сережок.
- Для носіння із закритим верхом надягають ланцюжки або намисто до середини грудей і нижче. Також можна підібрати намисто під комір, якщо це не створює зайвий об'єм у районі шиї.
- Усі прикраси мають поєднуватися за матеріалом або ціновою категорією. Тому стилісти рекомендують не надягати одночасно біжутерію та ювелірні вироби.
Намагайтеся підбирати той варіант прикрас, який підкреслює вашу індивідуальність. І пам'ятайте, що в пошуку свого стилю можна і потрібно експериментувати.