Київ
Вибір міста
Обране місто: Київ
Знаходитесь в іншому місті? Оберіть його
Ua Ru
Каталог
Пошук прикрас
Обране
Особистий кабінет
Кошик
Каталог
Всім Чоловікам Дітям

Амазоніт — жіночий кристал із сильною енергетикою

Зміст допису

Красиві напівкоштовні камені популярні в ювелірній справі. Майстри активно використовують амазоніт для створення оригінальних авторських прикрас. Вважається, що застосування талісманів із цим дивовижним каменем у духовних практиках допомагає розвивати інтуїцію, налаштовуючи людину на тонку енергію. Амазоніт дуже сприйнятливий. Він має м'яку і спокійну енергію, тому належить до жіночих кристалів. Про природу каменю, його лікувальні та магічні властивості — в цьому матеріалі.


Історія та родовища амазоніту

Існує кілька версій походження назви кристала. За однією значення «амазоніт» пов'язане з річкою Амазонкою, де були знайдені скупчення цих каменів. Більшість вчених схиляється до версії, що самоцвіти отримали свою назву від стародавнього племені жінок-воїнів амазонок.

Камені вперше були виявлені на скіфських курганах, де знаходяться поховання відважних войовниць.

Амазоніт — рідкісний кристал, який активно використовують для виготовлення красивих коштовностей. Його родовища зосереджені в Україні та Казахстані. Однак найкращі колекційні зразки знаходять у Колорадо (один з американських штатів).

Характеристики та дивовижні властивості амазоніту

Це різновид польового шпату красивого блакитно-сірого або зеленого кольору. Амазоніт — камінь із твердістю 6-6,5 бала за шкалою Мооса. Його потрібно берегти від падіння з висоти і механічного впливу, щоб унеможливити відколи і подряпини. Для кристала характерні скляний блиск і досконала спайність у двох напрямках, що робить його чудовим матеріалом для створення великих або об'ємних ювелірних прикрас і елементів декору. Камінь амазоніт приваблює ефектом іризації (сяйво веселки) — його часто називають місячним кристалом.

У мінералогії ці самоцвіти заведено ділити на дві великі групи:

  • Крупноперитові. Характерний яскравий бірюзовий відтінок, чіткий малюнок і вкраплення білого польового шпату (альбіту).
  • Дрібноперитові. Вирізняються ніжним блакитним відтінком із незначним сріблястим переливом. Білий візерунок у них виражений слабо. Скупчення такого каменю зосереджені на території Перу.

Унікальні властивості амазоніту привертають до нього особливу увагу. Камінь ідеально підходить діловим людям і студентам, оскільки сприяє самореалізації, допомагає швидко обробляти і засвоювати великі обсяги інформації.

Вражають і лікувальні властивості амазоніту. Він дає змогу нормалізувати роботу ендокринної системи, позбутися невралгії та головного болю (зокрема, мігрені), очистити організм від шлаків. Жінки люблять камінь за омолоджувальний ефект, гарний вплив на стан шкіри, зубів і волосся.

Магічні властивості амазоніту пов'язані з його здатністю стимулювати енергоцентри людини. Вибір виробу з цим самоцвітом допоможе привести до ладу думки, відірватися від тривог і турбот, легше пережити депресію. Особливого значення прикраси набувають для жінок — камінь допомагає розкрити природну м'якість, розвинути інтуїцію.

Кому підходить амазоніт за знаком зодіаку

Гарний камінь приносить удачу багатьом знакам. Максимально позитивний його вплив на Тельців, Овнів і Левів. Кристал допоможе знайти душевний спокій і зміцнити здоров'я. Ракам, Стрільцям і Козерогам краще утриматися від носіння амазоніту. Найімовірніше, його вплив виявиться негативним. Рідше — просто нейтральним.

Амазоніт у ювелірних прикрасах: з чим носити і як відрізнити від підробки

Красиві кристали використовують для створення оригінальних ювелірних колекцій. Амазоніт ідеально поєднується з бірюзою, нефритом, ларимаром через візуальну схожість. Дивовижна особливість кристалів у тому, що вони виглядають дорожче, ніж коштують насправді. Як правило, амазоніт отримує огранювання кабошон. Найкращий метал для обрамлення — срібло.

Амазоніт підробляють рідко. Однак трапляються прикраси зі вставками зі скла або пластику, які видають за натуральні кристали.

Відрізнити підробку нескладно. Достатньо оцінити:

  • Колір. Рівномірне забарвлення з чіткими лініями — явна ознака підробки. Два однакових камені в природі знайти неможливо.
  • Холодність. Скло або пластик швидко нагріваються в руці. Природний кристал залишається прохолодним.

Розуміння того, кому підходить амазоніт, не виключає питання — як носити прикраси з цим каменем. Одягати їх сприятливо щодня, грамотно комбінуючи з вбранням та іншими аксесуарами, щоб образ виходив стильним і гармонійним. Враховуйте розмір і дизайнерські особливості моделі, щоб коштовності були актуальні в конкретній ситуації.

Скільки коштує справжній амазоніт

Попри популярність, ціна каменю помірна і залежить від розміру, забарвлення, огранювання екземпляра. Кристал вагою 15–20 г можна купити за 10–12 доларів. Якщо замовляти камінь з ідентичними характеристиками, але після оброблення, його ціна зросте до 60–80 доларів.

Прикраси з амазонітом: правила очищення та рекомендації експертів

Унікальні кристали потрібно захищати від надмірного нагрівання. Оскільки талісмани з амазонітом рекомендують носити щодня, слід подбати про їхнє ефективне очищення. Впоратися із завданням нескладно навіть у домашніх умовах. Достатньо регулярно протирати прикраси сухою м'якою тканиною. Усунути істотні забруднення допоможе слабкий мильний розчин або нейтральний засіб і м'яка щітка.

Прикраси з амазонітом універсальні — їх легко поєднувати з різними образами, вони завжди мають елегантний і цікавий вигляд. В інтернет-магазині AURUM можна замовити коштовність із потрібними характеристиками і доставленням по Україні. У каталозі великий асортимент товарів. Амазоніт — це оптимальне рішення для всіх, хто хоче отримати оригінальний ювелірний виріб, але не готовий переплачувати.



Вам також може бути цікаво

Змійовик: кому підходить унікальний мінерал

Змійовик: кому підходить унікальний мінерал

Камінь отримав назву завдяки характерному зеленуватому відтінку і текстурі, що нагадує шкіру змії. Незвичайне забарвлення і різноманітність тонів — від світлих до глибоких темних — приваблюють ювелірів. Змійовик широко використовується для створення вишуканих прикрас і декоративних елементів. Він не тільки має естетичну привабливість, а й вважається символом захисту і зцілення.

1056
Камінь Клеопатри — хризоліт

Камінь Клеопатри — хризоліт

Вечірній смарагд, чоловічий талісман — так називають камінь хризоліт у народі. У ювелірному мистецтві він також відомий як олівіт чи перидот. Вважається, що мінерал може привабити удачу й захистити від небезпек. А ще камінь має унікальний відтінок: лаймово-м'ятно-фісташковий. У чому магія хризоліту та як відрізнити натуральний кристал від штучного — читайте далі.

448
Султаніт — камінь-хамелеон

Султаніт — камінь-хамелеон

Царит, султаніт, діастр, танатарит — усе це назви одного й того ж самоцвіту, доволі рідкісного і навдивовижу красивого. Головна особливість — камінь змінює свій відтінок залежно від освітлення. У холодному світлі він буде зеленкуватим, кольору ківі, під лампою здаватиметься рожевим, а в умовах денного джерела — жовтувато-коричневим. Така властивість робить султаніт цінним доповненням до ювелірних прикрас. Ба більше, найчастіше він трапляється в золотій та платиновій оправі, бо інші метали такій коштовності не дуже пасують щонайменше за статусом. Як відрізнити натуральний самоцвіт від підробки та в чому його особлива сила — читайте в статті.

2912
3248