Чароїт — красивий камінь із сильною енергетикою
Яскраві натуральні коштовні та напівкоштовні камені з давніх часів привертають увагу чарівною гамою відтінків і унікальним сяйвом. До таких самоцвітів відносять чароїт, що виділяється розкішними бузковими тонами. Камінь використовують у ювелірному мистецтві, виготовляючи з добірних екземплярів вставки для різноманітних моделей виробів. Самоцвіт гармонійно поєднують із золотом і сріблом. Чароїт — ідеальна сировина для виготовлення преміальних бус, шкатулок, ваз. До основних переваг кристала відносять не тільки високі естетичні якості, а й широкий перелік магічних і лікувальних властивостей.
Камінь чароїт: родовище
Самоцвіт був названий на честь річки Чари, яка протікає в Сибіру. У 1948 році на вододілі тут було вперше знайдено поклади мінералу. Першовідкривачем каменю став В. Дітмар — радянський геолог.
Історія чароїту
Детальне вивчення фізико-хімічних властивостей чароїту почали в 70-ті роки XX століття. Тоді ж виготовили перші ювелірні вироби. Також майстри отримували з каменю кабошони різних розмірів і продавали їх, як і прикраси, за межами СРСР. Найцінніші екземпляри добували в 70–80-ті роки. Однак масовий видобуток мінералу ускладнюється відсутністю розвиненої інфраструктури.
Характеристики чароїту
Самоцвіт піроксенової групи відносять до підкласу ланцюгових силікатів. Чароїт у мінералогії класифікують як гірську породу, що містить понад 40 включень. Колірна гама охоплює всі відтінки фіолетового і бузкового, отримані через входження до складу самоцвіту марганцю, який поєднується з барієм, стронцієм. Серед параметрів також варто виділити характерний шовковистий блиск.
Інші фізико-хімічні властивості:
- твердість 6–7 балів за шкалою Мооса;
- щільність 2,5–2,6 г/см³;
- біла риска.
Камінь чароїт легко піддається обробленню та поліруванню. Розкішний колір робить породу цінною сировиною в ювелірній промисловості та декоративно-прикладному мистецтві. Тому в каталозі інтернет-магазинів прикрас часто можна знайти елегантні намиста, браслети, сережки та багато інших виробів. В асортименті доступні моделі зі вставками різних розмірів.
Магічні властивості чароїту
Самоцвіт високо цінують літотерапевти і народні цілителі. Камінь символізує духовну чистоту і безкорисливість. Допомагає боротися з внутрішніми суперечностями і конфліктами, що затьмарюють стосунки з близькими. Фіолетовий колір чинить заспокійливу дію і допомагає позбутися негативу. Тому варто виділити особливе значення чароїту в медитації. Великі екземпляри використовують для виготовлення куль, що застосовуються в духовних практиках. Самоцвіт корисний людям, чия робота пов'язана з інтенсивними розумовими навантаженнями і стресом. Також камінь сприяє розвитку емпатії.
Чароїт — це талісман творчих, амбітних і працьовитих людей. Щоб отримати позитивний вплив, з каменем потрібно контактувати помірно. Якщо постійно носити самоцвіт, можна відзначити погіршення настрою і появу песимістичних думок.
У літотерапії кристали використовують для впливу на сьому чакру. Вона відповідає за здоров'я залоз внутрішньої секреції, серця, горла. Лікувальні властивості чароїту дарують зцілення в період реабілітації після черепно-мозкових травм. Також цілюща енергетика каменю допомагає позбутися головного болю.
Кому чароїт підходить за знаком Зодіаку
Самоцвіту протегує Венера. Представникам знаків, яким благоволить ця планета, кристал допомагає знайти внутрішню гармонію і позбутися тривоги Як діє енергетика каменю:
- Тельцям допомагає відчути внутрішню силу й об'єктивно оцінити власний потенціал.
- Близнюки під впливом енергетики чароїту стають сміливими і впевненими в собі.
- Терезам самоцвіт надає внутрішньої стійкості та допомагає розвивати вміння не залежати від думок оточуючих.
Віддаючи перевагу талісману з чароїтом, потрібно звернути увагу на почуття, що виникають при спогляданні ювелірного каменю. Якщо взаємодія викликає позитивні емоції, кристал можна вибирати як надійний оберіг.
Чароїт у ювелірних прикрасах
Красиві зразки використовують у виготовленні вставок. Ними доповнюють:
- кулони та підвіски;
- сережки;
- браслети;
- брошки;
- каблучки.
Широка гама відтінків фіолетового красиво доповнює дорогоцінні метали, що дає змогу створювати ексклюзивні прикраси, які додадуть оригінальні нотки до образу.
Самоцвіти також використовують для виготовлення розкішних предметів декору, наприклад, мозаїк, картин, кубків і багато чого іншого.
З чим носити чароїт
Вироби з таким каменем мають яскравий вигляд. Їх вибирають для стильного й ефектного доповнення образу. Важливо не використовувати одночасно прикраси з іншими кристалами, що характеризуються помітними відтінками. Моделі з чароїтом гармонійно поєднуються з чорним, білим, сірим, рожевим одягом.
Ціна чароїту
Вартість самоцвіту залежить насамперед від зовнішніх характеристик. Що яскравіший екземпляр, то вища його ціна. Також до уваги беруть однорідність забарвлення. В Україні кулони, виконані з натурального чароїту, коштують у межах 7–20 доларів США. Ціна залежить від маси прикраси. Блок гірської породи коштує від 48 доларів. При виборі необхідно враховувати масу і гаму відтінків. Купувати чароїт потрібно на перевірених аукціонах і спеціалізованих онлайн-майданчиках, оскільки тут пропонують замовити оригінальний товар.
Як відрізнити від підробки
Оригінальний камінь характеризується гладкою однорідною структурою. Повільно нагрівається від тепла рук. Натуральний самоцвіт не може бути занадто легким.
Як доглядати за чароїтом
Камені рекомендують протирати серветкою з мікрофібри. Варто берегти вироби із самоцвітами від ударів і подряпин. Прикраси з чароїтом рекомендують зберігати в оксамитових мішечках для ювелірних коштовностей далеко від сонця.