Гідротермальний смарагд — вишукане доповнення ювелірних прикрас
Зелені кристали елегантно доповнюють золоті та срібні вироби, і гідротермальний смарагд не став винятком. Це ювелірний камінь, який отримують у лабораторних умовах. Його кристали стають доступними з погляду вартості. Тому прикраси з ними популярні. Багато шанувальників ювелірних виробів активно цікавляться властивостями гідротермальних смарагдів, зокрема магічними та лікувальними. Тому розглянемо особливості каменю детальніше.
Родовище гідротермального смарагду
Для вирощування кристалів використовують автоклави, виконані з жароміцної та стійкої до корозії сталі. Основна сировина — натуральний берил, який не придатний для використання в ювелірному мистецтві. Як цілісний камінь гідротермальний смарагд отримують із подрібненого матеріалу. Його попередньо закладають у високі автоклави. Герметичні місткості поміщають у вертикальну піч. Тут під впливом екстремально високих тиску і температури запускається процес вирощування кристалів. Камінь набуває відмінних естетичних якостей, тому ідеально підходить для виготовлення вставок для інкрустації виробів з дорогоцінних металів.
Історія кристала
Людство впродовж кількох століть поспіль цікавилося розробленням методів вирощування аналогів дорогоцінних самоцвітів. Якщо розглядати гідротермальний смарагд, цей кристал почали синтезувати 1930 року на одному з промислових виробництв у Німеччині. Однак камені еталонної якості вдалося отримати приблизно через 30 років у США.
Технологію гідротермального синтезу поступово вдосконалювали. Сьогодні в лабораторних умовах отримують кристали, які візуально неможливо відрізнити від натуральних. Водночас камінь гідротермальний смарагд не варто плутати з підробками. Самоцвіт складається із сировини, видобутої в природі. Вплив на нього заданої температури і тиску дозволяє в штучно створених умовах отримувати цінні екземпляри для інкрустації різноманітних моделей срібних і золотих прикрас.
Характеристики гідротермального смарагду
Камінь, вирощений у лабораторних умовах, на відміну від натуральних кристалів, містить мікроскопічні трубчасті порожнини. Їх можна побачити крізь лінзи спеціальної оптики. Також, оцінюючи зовнішні характеристики самоцвіту за допомогою збільшувального скла, вдається розгледіти мікроскопічні коричневі точки. Це сліди оксиду заліза.
Основні фізичні властивості гідротермального смарагду:
- стійкість до впливу кислот і лугів;
- твердість за шкалою Мооса — до 8 балів;
- коефіцієнт заломлення — 1,6.
Під впливом ультрафіолету кристали не втрачають первісного кольору. Вони характеризуються хімічною формулою, аналогічною натуральному смарагду. Розглядаючи синтетичні камені, можна оцінити їхню прозорість і однорідне забарвлення.
Лікувальні та магічні властивості гідротермального смарагду
Деякі літотерапевти вважають енергетику синтезованих каменів порожньою. Однак гідротермальний смарагд — це самоцвіт, який отримують із натуральної сировини. Тому готовим кристалами притаманні терапевтичні та магічні властивості. Вони не настільки виражені, якщо порівнювати камені з екземплярами, видобутими в природі. Але самоцвіти, синтезовані людиною в лабораторії, все ж наділені певною енергетикою, яка може принести користь.
Лікувальні властивості гідротермального смарагду:
- зелений колір чинить м'яку седативну дію;
- допомагає очистити свідомість від важких думок і тривоги;
- сприяє нормалізації метаболізму.
Гідротермальний смарагд наділяє цілющою силою питну воду. Енергетика кристалів сприяє нейтралізації негативу, який виходить від недоброзичливо налаштованих людей. В езотериці камінь застосовують у боротьбі з пристрітом. Також кристали допомагають відвадити нічні кошмари.
Кому підходить за знаком Зодіаку
Традиційно смарагд в астромінералогії — це надійний талісман Тельців, Близнюків, Раків, Риб. Однак гідротермальний камінь ідеально підійде представникам усіх Знаків, особливо, якщо прикраси з ним дарують позитивні емоції та впевненість у собі. В асортименті ювелірних інтернет-магазинів представлений великий вибір виробів на будь-який смак, які можна замовити на пам'ятні дати. Це дасть змогу купити і піднести надійний оберіг близькій людині.
Значення гідротермального смарагду в ювелірному мистецтві
Камінь, вирощений у лабораторних умовах, ідеально піддається огранюванню. Тому з нього виготовляють красиві вставки будь-яких розмірів. Ними доповнюють золоті та срібні каблучки, персні, підвіски, браслети, сережки, брошки.
З чим носити гідротермальний смарагд
Зелений камінь краще комбінувати з одягом і аксесуарами насичених холодних відтінків, включно із сірим і блакитним. Також кристали ефектно виглядають з чорними і білими предметами гардероба. Розглядаючи, кому підходить гідротермальний смарагд, варто врахувати гармонійне поєднання самоцвіту зі смаглявою шкірою і темним волоссям.
Ціна каменю
У каталогах ювелірних магазинів представлено товари на будь-який смак, у цьому списку вигідно виділяються прикраси з синтетичними зеленими кристалами. Середня ціна 1 карата — від 500 грн.
Як відрізнити гідротермальний смарагд від підробки
Синтетичний кристал повільно нагрівається від тепла рук. Камінь неможливо подряпати голкою або вістрям ножа, чого не можна сказати про скляні або пластикові підробки.
Особливості догляду: як чистити гідротермальний смарагд
Видалити забруднення можна за допомогою м'якої щітки і мильного розчину. Кристали потрібно берегти від падінь і контакту з жорсткими абразивами.
Гідротермальний смарагд за правильного догляду збереже бездоганний стан, а прикраси з ним ідеально пасуватимуть як для повсякденного, так і для особливого святкового образів.