Камені чорного кольору в ювелірних виробах: про види та особливості
Прикраси з чорним камінням вирізняються особливими шармом і витонченістю завдяки глибокому відтінку кристалів. Темний колір гармонійно поєднується з будь-яким металом. Такі коштовності можна комбінувати з повсякденними, діловими та урочистими образами. Розглянемо найпопулярніші камені чорного кольору для виготовлення ювелірних виробів.
Про чарівний агат
Агат легко відрізнити від інших самоцвітів завдяки смугастому забарвленню. Найвідоміші родовища кристалів – у Грузії, Індії, Бразилії, Уругваї, Молдові та Німеччині. За шкалою Мооса твердість становить 6,5-7 балів. Це багато, враховуючи, що агат – популярний матеріал не тільки для інкрустації, а й для виробів.
Ювеліри використовують для вставок камені різних розмірів. Наприклад, сережки з маленькими кристалами мають мінімалістичний вигляд. Якщо подобаються великі коштовності, серед асортименту можна вибрати з великими вставками. Популярні моделі з агатом у вигляді флористичних мотивів, наприклад, у формі конюшини.
Глибокий і насичений обсидіан
Обсидіан – кристал із незвичайним походженням. Камені чорного кольору утворюються внаслідок розливу магми та її охолодження. Коротка характеристика обсидіана:
- твердість за шкалою Мооса від 5 до 5,5 балів;
- скляний блиск;
- однорідна текстура.
Деякі екземпляри можуть бути з ефектом «котяче око». Обсидіан добре поєднується з металами світлого відтінку. Можна замовити каблучку, сережки або іншу прикрасу зі срібла чи білого золота з такою вставкою. Інкрустація має контрастний вигляд на тлі світлої дорогоцінної основи.
Онікс: про темний кварц
Онікс – це різновид халцедону, родовища якого розташовані практично по всьому світу. Ціна каблучок та інших прикрас з цим самоцвітом не дуже висока, але їхня краса і вишуканість не поступаються моделям з іншими кристалами. У структурі онікса можна побачити різні включення світлих відтінків, завдяки цьому дизайн кожного ювелірного виробу неповторний.
Чорний камінь популярний для створення жіночих і чоловічих коштовностей. Для сильної статі можна підібрати в інтернет-магазині печатки з цим кристалом. Серед жіночих прикрас популярні масивні каблучки з оніксом. Можна вибрати сережки з аналогічною інкрустацією і носити комплектом.
Перламутр: ніжність і елегантність
Натуральний перламутр виробляють молюски. Чорний – один із найрідкісніших різновидів. Його виробляє живий організм пінна. Особливість перламутру – у променях сонця можна розгледіти світлі вкраплення, які красиво переливаються.
Не менш популярно інкрустувати коштовності білим каменем у поєднанні з іншими чорними. Наприклад, світлий перламутр гармонійно комбінується з вугільно-темним агатом. Такий варіант вставки виглядає максимально контрастно. Модель підійде, якщо хочете зробити на ній акцент. Враховуйте, що ціна виробів із чорним перламутром буде вищою, це зумовлено його рідкістю.
Авантюрин: максимум яскравості
Візуально авантюрин нагадує зоряне небо завдяки дрібнозернистій структурі. Таємничий, але елегантний, він здатний внести родзинку в будь-який образ – від повсякденного до ділового. Прикраси з авантюрином чудово поєднуються з вечірніми вбраннями.
Найбільші родовища самоцвіту розташовані в Бразилії, Чилі, Австралії та Іспанії. Авантюрин вирізняється характерним скляним блиском. Він красиво переливається в променях сонця.
Сапфір: максимум сяйва
Сапфір – кристал з високими відбивними властивостями, завдяки яким він красиво блищить і переливається. Камені видобувають в Австралії, там розташовані найбільші родовища. Твердість за шкалою Мооса сягає 9 балів із 10. Такі кристали можна сплутати з сапфірами «чорна зірка». Їхня особливість – при потраплянні на них світла воно відбивається у формі небесного тіла.
Сапфіри «чорна зірка» коштують дорожче, ніж класичні кристали темного відтінку. Їх видобувають на заході Африки, в Індії та Таїланді. Самоцвіти цінуються завдяки незвичайному зовнішньому вигляду і рідкості. Чорна зірка може бути з класичним відтінком, а також з рожевим або фіолетовим відливом. Виріб з таким самоцвітом – спосіб зробити акцент в образі на нетривіальності та особливості коштовності.
Фіаніт: для яскравих образів
Фіаніт – кристал, який часто порівнюють з діамантом через сяйво і називають його штучним замінником. Виробники пропонують широкий вибір виробів з цими каменями, наприклад, можна купити:
- кулони з яскравим блиском;
- авторські підвіски;
- витончені каблучки;
- оригінальні сережки.
Чорний камінь може виступати як самостійний елемент інкрустації або доповнювати основний самоцвіт. На вартість ювелірного виробу з такою вставкою впливають розмір фіаніту, його блиск і чистота. Чим вище сяйво і більший кристал, тим дорожча прикраса.
З яким каменем вибрати
У ювелірних каталогах представлені різні моделі з темними самоцвітами. Під час вибору визначтеся, наскільки блискучою має бути інкрустація, чи допустимі вкраплення інших відтінків, на який бюджет розраховуєте. Якщо хочете недорогу коштовність з насиченою вставкою, зверніть увагу на моделі з чорними фіанітами.
Розкішно виглядають вироби з оніксом, обсидіаном і агатом. Не менш популярні прикраси з комбінацією самоцвітів. В Україні можна купити вироби з чорним камінням з різних металів, але особливо контрастний вигляд мають ті, що з білого золота і срібла. Не менш популярні моделі з класичного жовтого аурума і червоного.
Якщо хочете каблучку, сережки або кулон із чорною вставкою, але не любите каміння, зверніть увагу на моделі з емаллю. Це спеціальне покриття з характерним скляним блиском. За допомогою емалі ювеліри створюють прикраси зі вставками різних форм і розмірів. Вироби красиво переливаються, мають оригінальний вигляд і надовго зберігають первісний лиск. Коштовність із чорною вставкою – спосіб стильно розставити акценти в образі.