Ваш город
Наші магазини
Каталог
Зв'язатися з нами
0 800 759 569 (безкоштовно) 0 443 539 256
[email protected] Замовити виклик
Режим роботи
з 9:00 до 20:00 без вихідних

У яких випадках можна носити чужий хрестик

Чи можна носити чужий хрестик, символ віри та знак надії на Божу милість. Забобони говорять про можливість запозичити гріховну долю, але кожному віддасться у справах його. Цей атрибут християнства лише відображає духовність віруючого та допомагає власнику відчувати нерозривний зв'язок із Богом.

Думка православ'я

Натільний хрест – своєрідний амулет, призначений для постійного носіння. Ювелірний виріб із розп'яттям або без нього символізує перемогу Господа над смертю, порятунок людства. Православним знаменом вважають зображення із трьома поперечними лініями (восьмикінцеве). Але згідно зі Священним Писанням, перша пам'ятка, встановлена київським князем Володимиром на березі Дніпра, мала чотири кінці. «Хрест усякої форми є справжній хрест», — говорив чернець Феодор Студіт, який жив у ІХ столітті.

Християнське віровчення не забороняє приміряти чужі обереги, попередньо освятивши їх. За давнім звичаєм, щоб стати братами та сестрами у Христі, двоє людей обмінюються натільними хрестиками. Знайдений на дорозі оберіг не можна залишати. Викидати найсуворіше заборонено: священному знаку не місце на звалищі.

Правила носіння чужого натільного хрестика

У разі, коли хрестик виявлено на вулиці, вручено особисто, передано як сімейну цінність — його дозволяється носити. Знахідка розп'яття також може бути знаком згори. Натільний хрестик — це не просто декоративний елемент, а сакральний символ, який за канонами розташовується на грудях «у серця» під одягом, ховаючись від сторонніх очей. Для носіння православного оберегу потрібен окремий шнурок або ланцюжок, які можна придбати в інтернеті.

Але що робити, якщо вдома знайшли чужий хрестик? Його могли використати в окультних обрядах, тому залишати таку знахідку собі не слід, а й викидати негідно. Найкращий варіант – віддати до церкви. Після освячення злі наміри втратять свою силу і не завдадуть шкоди.

Коли не можна носити хрест померлого

В Україні існує низка звичаїв: людина має єдиний оберіг із дня хрещення і до смерті, і з ним же має бути похована. Якщо ж натільних хрестиків більше, інші передаються у спадок наступним поколінням. Виникає питання: чи можна носити прикрасу покійного.

Відповідно до забобонів, разом з оберегом передається доля, пороки чи частина духовної натури. Якщо людина вела благочестиве життя, то ці страхи марні. У яких випадках і чому не можна носити хрестик з розп'яттям, що належав покійному:

  1. Якщо померлий покінчив життя самогубством. Це тяжкий гріх, який засуджує церква. Краще пожертвувати хрестик храму.
  2. Одягати талісман, який символізує жертву Христа, мають виключно віруючі та хрещені. Якщо ви відносите себе до іншої релігії, відкладіть його в скриньку.

Носіння двох хрестиків

Різноманітність моделей натільних хрестів привертає увагу. Людям у зрілому віці часто хочеться придбати православний оберіг відповідно до своїх уподобань. Асортимент каталогів ювелірних магазинів дає змогу врахувати будь-які побажання. Також можна замовити ювелірний виріб за індивідуальним ескізом, але ціна буде вищою. Популярні паломницькі тури, звідки часто привозять сувенірну прикрасу собі або близьким.

Після покупки, прийняття в дар чи успадкування хрестика виникає закономірне питання: зняти попередній або залишити обидва. Два талісмани одягати можна, хоча на силу віри це не вплине. Бажано підбирати хрестики за кольором, щоб вони виглядали гармонійно. Підвіска має бути одиночною та не комбінуватися з іншими хрестами або кулонами на одному ланцюжку.

Що робити з чужим оберегом

Коли стороннього незнайомого хрестика було виявлено вдома, не рекомендується залишати його собі. Існує кілька варіантів, як вчинити зі знахідкою:

  • подарувати нужденному віруючому;
  • пожертвувати до храму;
  • переплавити.

Набутий або отриманий у дар хрест можна носити або покласти біля домашнього іконостаса після обряду освячення, який допомагає очистити негативну енергетику попереднього власника.

Висновки

Тепер ви знаєте, чи можна носити чужий хрестик без шкоди. Це безпечно, якщо спершу освятити підвіску. Одягати можна замість старого виробу або одночасно вішати обидва на окремих ланцюжках. Віра не залежить від кількості та розміру натільних оберегів. Тільки хрещеним людям дозволяється носити православний символ.

Річ, що належала покійному, можна вдягати або пожертвувати храму. Якщо оберіг виконаний з дорогоцінних металів — шкода позбавлятися сімейної спадщини. Залиште хрестик удома, щоб передавати його в дар наступним поколінням.


Введіть номер телефону і ми вам зателефонуємо за кілька секунд