Ваш город
Наші магазини
Каталог
Зв'язатися з нами
0 800 759 569 (безкоштовно) 0 443 539 256
[email protected] Замовити виклик
Режим роботи
з 9:00 до 20:00 без вихідних

Чому срібло пожовкло, і як повернути йому колишній колір

Срібні предмети, прикраси, столові прилади з часом покриваються непривабливим жовтуватим нальотом. Він виникає як наслідок природних процесів і потім змінюється чорнотою. Хороша новина про те, що його утворенню можна запобігти. У цьому матеріалі розповідаємо, чому срібло жовтіє та як упоратися з небажаним явищем.

Срібло жовтіє: причини неприємних процесів

Найпоширеніша причина жовтизни місячного металу — окислення. Дорогоцінний матеріал вступає в реакцію із сірководнем, який у невеликій концентрації є навіть у повітрі. Результат — поява непривабливої жовтизни на улюбленій прикрасі.

Проте причин появи нальоту набагато більше. Серед них:


  • Контакт з побутовою хімією та косметикою. Не тільки сірка стає причиною жовтизни на сріблі. Бром, йод — також поширені речовини, які провокують цей процес. У мийних засобах, шампунях, кремах містяться різні хімікати, які впливають на срібло та призводять до його окислення.
  • Підвищена фізична активність. Напружена робота або заняття спортом — будь-які процеси, що провокують інтенсивне потовиділення, призводять до хімічної реакції з натільними прикрасами.
  • Неправильні умови зберігання. Ювелірні вироби зі срібла повинні знаходитися в індивідуальних м'яких тканинних мішечках або окремих відсіках скриньки для коштовностей. Поширена та досить груба помилка власників прикрас — залишати їх будь-де, особливо під прямим сонячним промінням. Це неминуче призводить до утворення нальоту та погіршення зовнішнього вигляду сережок, каблучок та браслетів.

Важливий момент: причиною пожовтіння срібла може стати і його невміле очищення. Наприклад, використання концентрованої кислоти або потужного лугу.

Виходить, що зміна кольору срібла неминуча? І так, і ні. Запобігти негативному явищу не вийде, а ось суттєво уповільнити його прояв можна за допомогою родіювання. Нанесення тонкого шару цього металу на поверхню прикраси захистить від контакту з активними компонентами, що призводять до окислення. Але з роками шар родію стирається, і срібло все одно вкривається нальотом.

Не загрожує жовтизна чистому аргентуму. Однак з такого металу не роблять коштовності та посуд через його надмірну м'якість.

Як прибрати небажану жовтизну зі срібних виробів

Не варто сильно хвилюватись, якщо срібло пожовкло. Прибрати наліт нескладно навіть у домашніх умовах.

Важливий момент: при появі жовтизни не варто тягнути — потрібно негайно очистити виріб, адже наступний етап — почорніння.

Можна використовувати різні підручні матеріали та речовини на вибір. Найефективніші та найбезпечніші:

  1. Зубна паста. Достатньо нанести невелику кількість на срібний предмет та потерти м'якою щіткою. Обов'язково промити виріб під проточною водою та просушити сухою м'якою серветкою.
  2. Нашатирний спирт. З'єднати 2 ст. л. речовини та 1 л води. Опустити в розчин прикрасу без каміння на 15 хв. Потемнілі ділянки обробити за допомогою паперової серветки. Промивати виріб не потрібно.

Якщо жоден зі способів не дає бажаного результату, потрібне професійне ультразвукове чищення. За допомогою спеціального обладнання ювелір поверне срібному виробу його первинну красу.

Догляд за виробами зі срібла: поради фахівців

Правильний догляд — комплекс дій для тривалого збереження краси та показного вигляду срібної прикраси.

Ключовим моментом для такого результату є відповідні умови зберігання. Важливо вибрати темне сухе місце. Ідеальний варіант — скринька з дерева для коштовностей з окремими осередками або відсіками для індивідуального зберігання моделей різних розмірів. Хороша альтернатива — оксамитові мішечки.

Важливий момент: для тривалого зберігання можна додатково використовувати поліетиленові пакетики із застібкою. Вони запобігають попаданню повітря та окисленню прикрас.

Зберегти красу срібних виробів допоможе виконання нескладних рекомендацій фахівців:

  1. Протирати сухою м'якою тканиною регулярно — не рідше 2-3 разів на тиждень.
  2. Знімати перед сном та виконанням дій, пов'язаних з інтенсивним потовиділенням (спортивні тренування, важка фізична праця).
  3. Запобігати контакту з косметикою та побутовою хімією.
  4. Берегти від механічної дії.

Найнадійніший спосіб захистити срібні прикраси від жовтизни — любити їх та піклуватися!

Розібравшись, яка профілактика потрібна коштовностям, можна сміливо оновлювати власну скриньку. А вибрати прикраси на будь-який смак — у нашому ювелірному інтернет-магазині. У каталозі великий асортимент товарів за конкурентними цінами — тут можна знайти рішення для будь-якого приводу. Замовляти коштовності без обмежень зручно завдяки комфортній доставці по всій Україні.


Введіть номер телефону і ми вам зателефонуємо за кілька секунд