Ваш город
Наші магазини
Каталог
Зв'язатися з нами
0 800 759 569 (безкоштовно) 0 443 539 256
[email protected] Замовити виклик
Режим роботи
з 9:00 до 20:00 без вихідних

Родоніт — оберіг сімейного затишку й душевної гармонії

Камінь ранкової зорі або трояндовий — так називають родоніт за його особливий природний відтінок. А ще мінерал відомий як орлець — у часи Київської Русі знаходили його частинки в орлиних гніздах. Сьогодні цей самоцвіт є незамінним у ювелірному виробництві. Ним інкрустують прикраси: браслети, сережки, каблучки. У чому магія родоніту, і які незвичайні властивості він має — читайте в огляді.


Походження назви й основні родовища

Грецьке слово «rhodon» перекладається як троянда. Звідси й назва каменя рожевого відтінку — родоніту. У його складі є марганець у різних кількостях, тому і трапляються самоцвіти від ніжно-рожевого до фіолетового й насичено-червоного кольорів. Найвідомішими родовищами мінералу вважають Австралію, Швецію, Індію США, Бразилію та Колумбію.

Історія застосування родоніту в ювелірному мистецтві тягнеться ще із часів Стародавньої Греції та Римської імперії. Під час розкопок того періоду археологам вдалося знайти чимало прикрас із рожевих самоцвітів. Відомо також, що в міфології греків родоніт був символом богині сходу сонця — Еос.

До речі, всесвітньо відомий ювелір Фаберже також не зміг оминути увагою унікальні відтінки самоцвіту — в інкрустації знаменитих великодніх яєць для імператорської родини було використано родоніти.

Характеристики натурального каменя: як відрізнити підробку

Родоніт — порівняно твердий мінерал зі склоподібним блиском. Самоцвіти трапляються як прозорі, так і напів. Чутливі до високих температур та можуть бути пошкоджені від сильних ударів. Якщо прикрасу з родонітом довго тримати під прямими сонячними променями, камінь стане блідим.

Відповідно до варіацій кольорів самоцвіти бувають кількох видів:

  • Орлець із ніжним фіолетовим відтінком.
  • Класичний рожевий.
  • Фоулерит із жовтими та коричневими вкрапленнями.
  • Стрічковий із сірими або кремовими смужками.

Трапляються також різновиди насичено-червоного кольору, що роблять самоцвіт схожим на рубін.

Один зі способів перевірити, чи перед вами справжній камінь родоніт — потримати в руці. Самоцвіт реагує на тепло тіла й тимчасово змінює відтінок.

Лікувальні властивості

Здавна люди вірили в цілющі властивості родоніту. Вважається, що самоцвіт здатен вплинути на світосприйняття людини й допомогти їй упоратися з негативом. Так би мовити, спробувати побачити все крізь «рожеві окуляри».

Відомі лікувальні властивості родоніту:

  • Знімає втому з очних яблук та поліпшує зір. Достатньо по п’ять хвилин на день притуляти камінь до очей.
  • Унормовує серцевий ритм. Вважається, що у випадку раптового підвищення серцебиття потрібно взяти в руки родоніт і потримати до 20 хвилин. Ритм унормується.
  • Позитивно впливає на роботу печінки.
  • Зміцнює нервову систему, допомагає позбутися депресії.
  • Проганяє безсоння. Варто покласти родоніт чи прикрасу із самоцвітом під подушку — і сон стане спокійним та глибоким.

На Сході також вірять, що камінь може запобігати розвитку онкології, якщо носити його постійно.

Магія прикрас із родонітом

Часто прикраси з каменем «ранкової зорі» замовляють як амулети, обереги. І вони стають справжніми талісманами. Причина такого вибору — у магічних властивостях родоніту:

  • Допомагає пізнати себе й розкрити свій особливий талант.
  • Позитивно впливає на розвиток немовляти, тому кулони із самоцвітом чи статуетки з каменя часто розміщують поряд із дитячою колискою. Найкраще — з лівого боку.
  • У бізнесі такий талісман стане магнітом для удачі й убереже від сумнівних угод і обману.
  • Подарований коханому чи коханій виріб із родонітом захищатиме стосунки від конфліктів і непорозумінь.

А ще вважається, що трояндовий камінь є провідником між Інь і Ян, тому допомагає бачити майбутнє та оберігає від неправильних рішень.

Родоніт: кому підходить за знаком зодіаку

Здавна вважалося, що натуральний камінь має особливу силу, тому на кожну людину може впливати по-різному. Родоніт — найкращий талісман для Близнюків і Терезів. Його магічні властивості здатні врівноважувати гострі кути характеру перших і додавати впевненості в рішеннях другим. До того ж Близнюки, як правило, творчі натури, відтак камінь родоніт сприятиме розкриттю їхніх талантів.

Також самоцвіт матиме позитивний вплив на рішучість Раків. Дівам і Тельцям відкриє світ без недовіри та потайливості, допоможе подолати впертість. Левам родоніт буде корисним для боротьби із зайвою емоційністю, відтак підтримуватиме здоров’я їхнього серця.

У жодного знака зодіаку немає протипоказів до носіння прикрас із трояндовим каменем. Майже на всіх він впливатиме позитивно. Лишень Овнам і Стрільцям не приноситиме користі, але і не шкодитиме.

Як доглядати за прикрасами з родонітом і з чим поєднувати

З огляду на властивості родоніту легко запам’ятати, чого не варто робити з прикрасами з такою інкрустацією. Незалежно від типу металу ювелірні вироби не можна віддавати впливу високих температур чи використовувати для чищення абразивні засоби. Достатньо промити прикрасу з родонітом у теплій мильній воді та протерти м’якою ганчіркою.

Носити такі вироби можна щодня. Рожево-фіолетові відтінки особливо пасують жінкам, а також вдало поєднуються із чорними елементами в чоловічих образах. Родоніт — камінь весни, любові та гармонії, тому його можна замовити на подарунок чи вибрати в каталозі ювелірних товарів модель для себе. Поєднувати таку прикрасу легко з усіма стилями одягу і з будь-якими кольорами. У дуеті з білим він додаватиме стилю елегантності, як доповнення до блакитного — творитиме особливо романтичну атмосферу, а в комбінації із сірим стане ідеальним варіантом для офісу.

Вибираючи родоніт, значення має не розмір каменя та навіть не ціна, бо такі вироби є достатньо доступними в інтернет-магазинах. Головне — знайти те поєднання форми, відтінку і стилю, яке пасує саме вам. Широкий асортимент таких прикрас в Україні дає змогу підібрати найкращий варіант, який обов’язково стане талісманом та приманюватиме удачу.


Введіть номер телефону і ми вам зателефонуємо за кілька секунд