Київ
Вибір міста
Обране місто: Київ
Знаходитесь в іншому місті? Оберіть його
Ua Ru
Каталог
Пошук прикрас
Обране
Особистий кабінет
Кошик
Каталог
Всім Чоловікам Дітям

Ситалл — поєднання краси та неповторного сяйва

Зміст допису

Гідротермальні ювелірні камені за естетичними характеристиками майже не поступаються натуральним аналогам, добутим у природі. Чудовий приклад — ситалл. Кристал доступний у розмаїтті відтінків. Вставки з самоцвіту можна побачити у вишуканих прикрасах з високопробного срібла і золота — сережках, каблучках, підвісках, браслетах. Пропонуємо детально розглянути основні характеристики популярного кристала.



Камінь ситалл: особливості

Самоцвіт відносять до гідротермальних кристалів. Їх отримують у лабораторних умовах, використовуючи сировину, яку добули з натуральних мінералів. Камінь ситалл візуально нагадує топаз. Склад представлений оксидами алюмінію і кремнію. У виробництві використовують технологію, схожу з тією, яку застосовують у виготовленні скла, проте матеріал піддають кристалізації. Домішки дають змогу отримати камені в розмаїтті відтінків. Тому ситалли вважають високоякісними імітаціями рубінів, смарагдів, сапфірів.

Історія походження

Перший в історії гідротермальних ювелірних каменів ситалл зробив Рене Реомюр, французький вчений у сфері металургії та біології. Під час експерименту зі склом відомий діяч створив матеріал, схожий з порцеляною. Це і був перший крок до отримання ситаллу. У 1957 році в США на основі досліджень Рене Реомюра розробили технологію виготовлення пірокерама — прозорого кристала з вираженим блиском. Незвичайний гідротермальний камінь назвав ситаллом учений Ісаак Китайгородський, який спеціалізується на фізиці та хімії.

Характеристики самоцвіту

Серед ключових характеристик каменю виділяють термостійкість. Інша важлива особливість — відсутність пористості, властивої натуральним самоцвітам.

Інші властивості ситаллу:

  • 6.5–7 балів за шкалою твердості мінералів Мооса;
  • межа міцності на вигин на рівні 250 МПа;
  • термостійкість за температури до 1000°C.

Самоцвіт легко ограновувати. Тому з нього виготовляють міцні вставки для золотих і срібних прикрас, представлених в асортименті відомих в Україні ювелірних інтернет-магазинів.

Магічні та лікувальні властивості ситаллу

Оскільки ситалл відносять до гідротермальних самоцвітів, багато літотерапевтів вважають, що він позбавлений будь-якої енергетики. Однак своєму власникові може дарувати позитивні емоції, внутрішній спокій і впевненість у власних силах.

Магічні властивості ситаллу розкриваються залежно від кольору. Які екземпляри виділяють:

  1. Коричневі. Допомагають краще зрозуміти справжні бажання і бути чесним насамперед перед собою.
  2. Блакитні (бірюзові). Дозволяють знайти внутрішній спокій і позбутися тривожних думок. Вставки в різних відтінках блакитного більше підійдуть запальним людям. Водночас вироби з такими каменями не рекомендують носити флегматичним особистостям.
  3. Сині. Позитивно впливають на інтелектуальну сферу і допомагають розкрити таланти.

Необхідно врахувати, що всі ситалли характеризуються повністю штучним походженням. Тому розраховувати на сильні магічні та терапевтичні властивості самоцвіту не варто.

Кому ситалл підходить за знаком Зодіаку

Блискучий камінь у розмаїтті відтінків підходить усім. Кристал у поєднанні з високопробними ювелірними металами дарує естетичне задоволення. Споглядання сяйного ситаллу приносить приємні емоції, а прикраса з каменем підкреслює індивідуальність. Тому вишуканий кристал обирають представники кожного знака Зодіаку, щоб внести яскраві нотки в образ.

Ситалл у ювелірних прикрасах

У каталогах магазинів золотих і срібних виробів представлений великий вибір моделей на будь-який смак. Розмір вставки визначає точну ціну ювелірної прикраси. Ситалл у готових виробах часто поєднують із кубічним цирконієм та іншими недорогими кристалами.

З чим носити блискучий камінь

Особливе значення ситаллу проявляється в моді. Вироби з ювелірним каменем, що приваблює елегантним скляним сяйвом і прозорістю, пасуватимуть для звичного ділового та святкового образів. Обираючи прикраси на кожен день, перевагу віддавайте лаконічним моделям з невеликим каменем улюбленого кольору. Для вечірньої сукні або костюма підійдуть помітні масивні вироби з кристалами насичених відтінків.

Ціна ситалла

Замовляючи ювелірний камінь як з оправою з дорогоцінного металу, так і без неї, звертають увагу на вартість товару. Точну ціну визначає не тільки розмір кристала, а й колір. Найдорожчі ситалли — червоні, які візуально нагадують натуральний рубін. Приблизно на 20% дешевші блакитні та сині камені. Їх використовують у ювелірному мистецтві як якісну імітацію аквамарина.

Як відрізнити від підробки справжній ситалл

Попри штучне походження, важливо не плутати камені з низькоякісними копіями. Справжній ситалл стійкий до подряпин. Тому кристал неможливо пошкодити звичайною швейною голкою або вістрям ножа. Справжній екземпляр впродовж багатьох років залишається ідеально прозорим на відміну від простого пофарбованого скла.

Оцінити самоцвіт дозволить спектроскоп. Прилад допоможе побачити особливу кристалічну структуру справжнього ситаллу. Однак таку оцінку довіряють виключно експерту

Як правильно чистити прикраси із ситаллом

При частому носінні вставки з гідротермального каменю забруднюються. Для догляду за прикрасами рекомендують використовувати звичайний мильний розчин і м’яку серветку. Вставки потрібно делікатно промити й обполоснути. Якщо прикраси істотно забруднилися, рекомендуємо віддати їх у ювелірну майстерню. Професійний догляд дасть змогу відновити сяйво і блиск кристала.

Зберігайте золоті та срібні прикраси з ситаллом у ювелірних скриньках з м’якою обшивкою. Щоб уникнути пошкоджень вставок з гідротермального каменю, дбайливо ставитеся до виробів, не допускаючи їхнього падіння і контакту з самоцвітами з високим показником твердості (діамантами, смарагдами, сапфірами).


Вам також може бути цікаво

Гідротермальний смарагд — вишукане доповнення ювелірних прикрас

Гідротермальний смарагд — вишукане доповнення ювелірних прикрас

Зелені кристали елегантно доповнюють золоті та срібні вироби, і гідротермальний смарагд не став винятком. Це ювелірний камінь, який отримують у лабораторних умовах. Його кристали стають доступними з погляду вартості. Тому прикраси з ними популярні. Багато шанувальників ювелірних виробів активно цікавляться властивостями гідротермальних смарагдів, зокрема магічними та лікувальними. Тому розглянемо особливості каменю детальніше.

81
Акцент на зоні декольте: які бувають прикраси на шию

Акцент на зоні декольте: які бувають прикраси на шию

Серед різноманітних прикрас аксесуари для шиї займають особливе місце. Без них складно уявити цілісний і гармонійний образ, який запам'ятається оточенню. Крім цього, прикраси на шию впливають на сприйняття обличчя: можуть вигідно підкреслити його форму або відтінок, а іноді й навпаки — виділити недоліки.

250
Топ 5 каблучок з діамантами для заручин у день всіх закоханих

Топ 5 каблучок з діамантами для заручин у день всіх закоханих

Традиційно 14 лютого у християнському світі відзначають День святого Валентина. За майже два тисячоліття від часу його життя ця постать обросла безліччю переказів і міфів. Один з найпоширеніших свідчить, що Валентин був священнослужителем, що потай вінчав воїнів з їхніми нареченими, попри заборону імператора. Ця легенда подарувала 14 лютому статус Дня всіх закоханих та найвдалішої дати для любовних зізнань.

131
164