Содаліт: детальний опис каменю
Унікальні напівкоштовні мінерали високо цінують у ювелірному та декоративно-прикладному мистецтвах. До переліку таких самоцвітів входить содаліт, що привертає увагу ефектними переливами різних відтінків синього і скляним блиском. Варто виділити потужну енергетику цього самоцвіту, яку активно використовують у літотерапії. Крім того, содаліт наділений вираженими магічними властивостями. Тому ювелірні вироби, гармонійно доповнені вставками з нього, приносять користь здоров'ю і допомагають залучити позитивні зміни. Варто розглянути всі важливі характеристики самоцвіту детальніше.
Родовище содаліту
Мінерал утворюється в перматитах і магматичних гірських породах. Найбагатші родовища розташовані в Німеччині, Італії (поблизу вулкана Везувій), Румунії, Канаді (Квебек), США (штат Массачусетс). Поклади содаліту зосереджені біля магматичних лужних порід. Примірники, придатні для використання в ювелірній справі, зустрічаються рідко.
Історія вивчення
Назва самоцвіту походить від англійського слова «soda» — натрій. Уперше камінь згадали в мінералогії 1811 року. Однак є історичні факти, які свідчать про те, що першовідкривачами содаліту стали стародавні єгиптяни. Камінь використовували для декорування ритуальної атрибутики. На території сучасної Південної Америки в стародавні віки індіанці застосовували самоцвіт як цінний і естетично привабливий облицювальний матеріал для декоративного оформлення підлоги і стін. Камінь содаліт також зарекомендував себе як сировина для отримання синьої фарби. З красивих екземплярів індіанці виготовляли різноманітні прикраси.
У Європі офіційно першовідкривачем мінералу став фінський геолог В. Гакман. Однак назвав содалітом привабливий синій камінь шотландський учений Томас Томпсон.
Характеристики каменю
Содаліт — це мінерал, що являє собою алюмосилікат натрію. У природі найчастіше зустрічається в різних відтінках синього. Гама кольорів доповнена білими вкрапленнями і прожилками. Також можна зустріти червоні, зелені, рожеві, блакитні екземпляри.
Фізико-хімічні властивості содаліту:
- твердість, що оцінюється в 6 балів за шкалою Мооса;
- кубічна сингонія;
- мало виражена спайність;
- нерівний злам.
Камінь характеризується скляним жирним блиском.
Магічні властивості та значення содаліту для здоров'я
Самоцвіт активно використовують у літотерапії для душевного зцілення. Енергетика содаліту сприяє розслабленню, зняттю моральної напруги. Також камінь допомагає очистити свідомість від тривожних думок і нормалізувати сон. Його активно використовують у медитативних практиках.
Магічні властивості содаліту корисні представникам інтелектуальних професій. Оберіг у вигляді самоцвіту допомагає налаштуватися на продуктивну роботу і позбутися думок, які відривають від неї. Енергетика каменю подарує натхнення людям, які займаються творчістю.
Якщо розглядати детально лікувальні властивості, содаліт сприяє очищенню від токсинів. При тепловому ударі прискорює відновлення організму. Регулярне носіння кристала допомагає нормалізувати артеріальний тиск і серцевий ритм. Камінь содаліт також застосовують у літотерапії для лікування захворювань, пов'язаних із порушенням обміну речовин.
Якщо людина після активного робочого дня відчуває сильну напругу в ділянці очей, рекомендують кілька хвилин дивитися на кристал.
Кому підходить содаліт за знаком Зодіаку
Самоцвіт стане надійним оберегом Тельців, Дів, Водоліїв, Левів. Його сила допоможе представникам цих знаків краще чути свої бажання і досягати успіху у всіх справах. Камінь загалом характеризується позитивною енергетикою. Тому його можуть носити всі охочі.
Содаліт в ювелірних виробах
В асортименті інтернет-магазину можна знайти стильні моделі прикрас, інкрустовані синім каменем. Самоцвіт красиво поєднується зі сріблом і золотом, вигідно підкреслюючи блиск металів. Серед популярних виробів виділяють намисто, браслети, кулони, брошки, створені лише з натурального содаліту. Прикраси завдяки поєднанню яскравих відтінків і вираженого м'якого сяйва допомагають урізноманітнити повсякденний і святковий гардероб.
З чим носити вироби з содалітом
Яскраві вставки дають змогу зробити будь-яку модель помітною й ефектною. Саме з цієї причини прикраси носять з однотонним одягом. Бажано вибирати предмети гардероба та аксесуари світлих натуральних кольорів. Також варто виділити гармонійне поєднання синього содаліту з блакитним, сірим, білим, чорним. Оскільки вставки з каменю мають помітний вигляд, краще не зловживати строкатим одягом.
Важливо правильно поєднувати прикраси, доповнені содалітом, з іншими виробами. Краще робити вибір на користь лаконічних моделей без інкрустації. Це допоможе створити стильний гармонійний образ.
Ціна содаліту
Вартість необробленого каменю залежить насамперед від маси та розміру. Ціни на прикраси визначають тип, вага, характеристики дизайну виробів. В Україні вартість браслетів, сережок і брошок варіюється в межах 9–35 доларів США. Ціни прикрас, виконаних зі срібла і золота, залежать від маси оправи з дорогоцінного металу.
Як відрізнити від підробки
Щоб не придбати фальшивий содаліт, потрібно замовляти товар у перевірених магазинах. Справжній камінь не вступає в реакцію з соляною кислотою. Натуральний самоцвіт повільно нагрівається, перебуваючи в руці, що не характерно для скляної та пластикової підробок.
Як правильно чистити прикраси з содалітом
Для догляду краще використовувати м'яку мікрофібру. Тканиною потрібно акуратно видаляти пил та інші забруднення. Зберігають вироби в скриньках з оксамитовою обшивкою далеко від променів сонця.