Значна та особлива прикраса — християнський хрестик, який з давніх-давен вважається потужним оберегом від спокус і недоброзичливців. Підвіс на шнурку зазвичай надягають на людину під час проведення обряду хрещення. Згідно з релігійними канонами, відтоді він повинен постійно знаходитися на шиї у свого власника. У каталозі AURUM ви знайдете класичні ювелірні вироби із розп'яттям, призначені для священного обряду.
Православні хрестики виготовлені з комбінованого золота 585 проби. Склад містить 58,5% дорогоцінного металу. За допомогою добавок міді та срібла сплаву надають різні відтінки. Поєднання теплого, червоного та білого кольорів дозволяє візуально виділити та підкреслити центральний елемент прикраси — фігуру Спасителя. У моделях суворо дотримано всіх правил зображення Ісуса Христа, характерних для православ'я:
Зі зворотного боку чотирикінцевий церковний хрест прикрашений символічним написом «Врятуй і Збережи» старослов'янською мовою. Вставок на ювелірному виробі немає. Інкрустація розсипом каміння використовується в декоративних моделях, які не несуть релігійного сенсу. Подібні оригінальні кулони також представлені на сайті AURUM.
Найвідоміший з часів Голгофи — основний латинський хрест, на якому в 33-му році нашої ери був розіп'ятий Ісус Христос. Його вертикальна основа помітно довша, ніж три інші однакові. Для більшості християн у всьому світі скромний хрестик православний — символ воскресіння, один з ключових елементів справжнього, щирого сповідання, що веде до вічного спасіння. У християнському світогляді сама смерть — це тимчасовий стан, результат гріхопадіння людини. Вона може бути подолана та замінена життям, радістю, відновленням та свободою. Тому вважається, що символічний церковний хрестик приносить своєму власнику мир та втіху. Багато хто тримає його в руці під час стресової ситуації, звертаючись до Бога з молитвами. Ювелірний виріб — нагадування про те, що нові починання та світло можуть зародитися навіть у найважчих обставинах.
Церква не висуває специфічних вимог до релігійного символу. Вибір форми та матеріалу — суто справа смаку. Для дітей до трьох років підійдуть легкі та невеликі моделі, без гострих кутів та опуклих вставок. Золото не викликає алергічних реакцій, тому майбутні духовні батьки дитини можуть спокійно вибрати православний хрест з такого дорогоцінного металу. Перший релігійний атрибут не повинен постійно знаходитись на тілі малюка. Його дозволяється знімати і вішати, наприклад, біля узголів'я ліжечка. Символ потрібно обов'язково вдягати на дитину лише при відвідуванні храму.
Обряд хрещення іноді відбуваються вже у дорослому віці. В цьому випадку краще покластися на переваги майбутнього власника прикраси та придбати підвіс, який йому сподобається.
Іноді людина втрачає християнський хрестик, отриманий при священному таїнстві. Це не пов'язують із майбутнім лихом або хворобою. Навпаки, вважається, що прикраса забрала із собою накопичені печалі та негатив. Заміну легко підібрати в інтернет-магазині AURUM. Після того, як ви купите новий підвіс, освятіть його в церкві, щоб знову отримати захист і силу від Господа. Процес займе близько 15 хвилин. Поки священнослужитель проводить обряд, рекомендується не залишати храм, а провести час у молитві.
У домашніх умовах освятити куплену в магазині підвіску не можна. Навіть якщо ви окропите православний хрест святою водою, прочитаєте молитву та запалите церковні свічки. Ювелірний виріб буде просто прикрасою, а не символом віри, сповненим глибокого релігійного змісту.
Дорослим, як і дітям, дозволяється знімати оберіг. Але не надовго. Наприклад, підвіска на довгому ланцюжку може заважати при спортивних тренуваннях. Просять зняти всі прикраси й лікарі під час проведення певних медичних процедур.
Місце святині — на грудях. На браслеті, у вусі чи пальці носяться лише декоративні кулони у вигляді хрестика. Поєднувати підвіс можна з:
Канони не забороняють носити православний хрестик з іншими прикрасами. У тому числі і на одному ланцюжку. Гарну пару символу складуть ладанка або ікона. А ось язичницьких чи окультних знаків треба уникати.
Суворі релігійні закони лише щодо носіння оберега поверх одягу. Хрест церковний, як дуже особиста річ, має бути прихований від сторонніх поглядів. Виняток становлять лише священнослужителі. Другий нюанс — у християнстві цінується скромність. Тому виставлення напоказ матеріальних благ (зокрема ювелірних прикрас) не заохочується.
Існують деякі різночитання щодо носіння двох символів одночасно. Коли один православний хрест ви отримали при хрещенні, а другий — у спадок від близької людини. Єдиної думки з цього питання церква не має, тому краще порадитися зі своїм духовним наставником і прислухатися до нього.
Подарункові сертифікати, приємні ціни, безкоштовна доставка, online-розстрочка — все це одержують клієнти сайту AURUM. Розглядайте фото, вивчайте характеристики та оформлюйте замовлення всього за кілька хвилин. За наявності товару на складі ви зможете забрати хрест натільний православний з мережевого магазину в день підтвердження покупки. Доставка по Україні здійснюється поштою та кур'єрськими службами (за рахунок компанії при досягненні певної суми чека). Оплата приймається готівковим та безготівковим розрахунком. Іменинники одержують 5% знижки на будь-який ювелірний виріб. Постійні клієнти стають учасниками дисконтної програми.
Категорія товарів | Хрестики, ладанки |
---|---|
Кількість товарів у каталозі | 507 |
Середня ціна товарів | 6 204 грн |
Ціна найдешевшого товару | 0 грн |
Найдорожчий товар | 144 280 грн |